Fundacja PGE przekazała świąteczne paczki potrzebującym

Fundacja PGE przekazała świąteczne paczki potrzebującym. Paczki otrzymali seniorzy, którzy ucierpieli w tegorocznej powodzi na Podkarpaciu, a także kombatanci i weterani Armii Krajowej oraz Polacy mieszkający na Wileńszczyźnie.

Fundacja PGE we współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała i przekazała paczki świąteczne dla seniorów i osób samotnych. Inicjatywa „Paczka dla seniora” jest kontynuacją wsparcia dla osób doświadczonych klęską powodzi.

Świąteczne upominki od Fundacji PGE otrzymali także kombatanci i weterani Armii Krajowej oraz Polacy mieszkający na Wileńszczyźnie, dzięki współpracy żołnierzy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz Stowarzyszenia Odra Niemen.

W ramach Fundacji PGE angażujemy się w projekty, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. W okresie świątecznym, również o nich nie zapominamy. W tym roku wsparcie Fundacji otrzymali powodzianie z Podkarpacia, kombatanci i weterani AK oraz Rodacy na Wileńszczyźnie – mówi Zbigniew Kajdanowski, prezes zarządu Fundacji PGE.

Fundacja PGE wspiera lokalne działania społeczne, w tym pomoc osobom starszym i samotnym, jak również rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W lipcu br. PGE przekazała darowiznę w wysokości 1 mln złotych dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej na pomoc osobom dotkniętym skutkami powodzi na Podkarpaciu.

Fundacja PGE nie zapomina również o Polakach żyjącym na obczyźnie oraz o kombatantach i weteranach, przekazując im niezbędną pomoc i wsparcie.

Źródło: PGE