#NieStrzelamPomagam – w ciszy nadzieja

W ciszy nadzieja #NieStrzelamPomagam – to nowa kampania edukacyjna AMS. Na plakacie autorstwa artystki Justyny Stoszek, zwierzęta patrzą w niebo z „nadzieją”, że tym razem świąteczny czas będziemy spędzać bez rac, petard, flar i innych materiałów wybuchowych, które tak przerażają żywe istoty.

– Sylwester od zawsze kojarzy mi się z panicznym lękiem moich zwierząt i moim własnym lękiem o ich życie i zdrowie – mówi Justyny Stoszek.  – Pierwszy dzień każdego nowego roku, pierwszy poranny spacer, martwe ptaki na ścieżce. To obraz koszmaru jaki przeżywają dzikie zwierzęta. Dla ludzi to chwila pijanej zabawy. Dla zwierząt skrajne przerażenie. Starsze psy umierają na serce, ptaki rozbijają się o budynki, dzikie zwierzęta uciekające w panice wpadają pod koła samochodów. Nie potrafię sobie wyobrazić tego, co dzieje się w schroniskach i ogrodach zoologicznych. Moja psina jest już wiekowa, mieszkamy blisko dużych lasów i rezerwatów. W tym roku boję się o nią jeszcze bardziej. Mam też świadomość jak dużo dzikich zwierząt żyje blisko mnie. Dlatego postanowiłam, że pójdę do sąsiadów z prośbą, by w tym roku nie strzelali w Sylwestra… – dodaje Justyna.

Świetlny spektakl prezentowany na Dynamic Backlight AMS zachęca wszystkich, aby w świąteczno-sylwestrowym okresie kierować się empatią w stosunku do zwierząt i zrezygnować z głośnych wystrzałów.

Źródło: AMS