Diaverum Gazelą Biznesu

Już po raz kolejny tygodnik Puls Biznesu wręczył w Warszawie wyróżnienia dla firm, które znalazły się w rankingu Gazele Biznesu. Jedną z firm przyjętych do elitarnego klubu Gazel Biznesu najdynamiczniej rozwijających się firm została Diaverum – drugi co do wielkości dostawca usług nefrologicznych w Polsce. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw.

 
Diaverum ma szwedzkie korzenie, a kilkadziesiąt lat rozwoju firmy pozwoliło na zdobycie doświadczenia, z którego korzystają także polskie stacje dializ. Obecnie, Diaverum posiada w Polsce 25 stacji dializ, 20 poradni i 2 oddziały nefrologiczne w całej Polsce, w których leczonych jest około 9000 pacjentów.
– Jesteśmy dumni, że nasza praca została zauważona i doceniona. Wierzymy, że nadal będziemy się rozwijać, zwiększać liczbę ośrodków i pomagać kolejnym pacjentom ze schorzeniami nerek – mówi Ryszard Zając, Dyrektor Naczelny Diaverum Polska.
Gazele to firmy małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Ranking publikowany jest w postaci specjalnego wydania, które dołączone jest do grudniowego wydania “Pulsu Biznesu”.

Diaverum działa w Polsce od 2001 roku, a jej celem jest poprawa jakości życia pacjentów z chorobami nerek. W chwili obecnej jest drugim co do wielkości dostawcą usług nefrologicznych w Polsce. Firma Diaverum oferuje pacjentom działania profilaktyczne, hemodializy, dializy otrzewnowe, przygotowuje także chorych do przeszczepu. Na dzień dzisiejszy firma zatrudnia niemal 800 pracowników, którzy codziennie dbają o to, aby leczenie, które w przypadku przewlekłych schorzeń nerek towarzyszy pacjentom przez całe życie, było dla nich jak najmniej uciążliwe.

Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group. Oprócz “Pulsu Biznesu” zestawienia takie opracowują jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości.