Ruszyła nowa odsłona platformy crowdfundingowej DamNaSport.pl

Wystartowała nowa odsłona platformy crowdfundingowej* DamNaSport.pl. Jednocześnie uruchomione zostały trzy nowe zbiórki funduszy, prowadzone na rzecz młodych, zdolnych sportowców. Wpłat na wsparcie projektów Oliwii Myjkowskiej z Brunar, Kai Ziomek z Lubina i Janusza Kozaka z Mikołowa można dokonywać jeszcze przez najbliższe 57 dni.

Platforma DamNaSport.pl, dzięki przeprowadzonym zmianom, zyskała nową, bardziej sportową i dynamiczną szatę graficzną. Start odświeżonej wersji serwisu jest pierwszym elementem szerszych działań, mających na celu wypromowanie platformy i idei społecznego wspierania młodych, zdolnych sportowców.

Na DamNaSport.pl, jak na każdej platformie crowdfundingowej, to darczyńca decyduje, ile środków chce przeznaczyć na dany cel – może to być nawet symboliczna złotówka. Jedynym ograniczeniem zbiórki jest jej czas. Aby otrzymać zebraną kwotę, sportowiec w ciągu 60 dni musi przekroczyć założony próg zbiórki na swój projekt. Aby dofinansować wybraną kampanię, a tym samym pomóc lokalnym talentom w osiąganiu sportowych celów, wystarczy zalogować się na portalu DamNaSport.pl i wybrać próg finansowania, czyli zadeklarować, ile chcemy przeznaczyć na projekt.

Nowe projekty, które zostały uruchomione na platformie od 7 marca br.:

Siedmioletnia Oliwia Myjkowska z Brunar w Małopolsce – podopieczna Uczniowskiego Klubu Sportowego Gladiator Binczarowa – jest najmłodszą zdobywczynią Pucharu Europy w kickboxingu. Celem prowadzonej przez jej rodziców zbiórki jest zebranie 1000 zł na zakup sprzętu sportowego (spodnie, rękawice, kask, komplet ochraniaczy) oraz jeżeli uda się zebrać wyższą kwotę – na sfinansowanie kosztów wyjazdu na najbliższe zawody.

Pochodząca z Lubina Kaja Ziomek swoją przygodę z łyżwiarstwem szybkim rozpoczęła w wieku 10 lat. Cztery lata później, poszukując odpowiednich warunków do trenowania, wyprowadziła się z rodzinnego domu i zamieszkała w Zakopanem. W tym roku kończy Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, gdzie trenuje pod okiem najlepszego trenera i osiąga wiele sukcesów. Marzy o tym, by stanąć na podium na Igrzyskach Olimpijskich. Poprzez swoją zbiórkę Kaja chce zebrać 3000 zł, które w całości przeznaczy na dalszy rozwój i pracę pod okiem najlepszych trenerów sprinterskich.

 Janusz Kozak z Mikołowa jest trenerem rugby na wózkach w Integracyjnym Klubie Sportowym „Jeźdźcy”. Od wielu lat jest związany ze środowiskiem osób niepełnosprawnych – swoją pracę zaczynał jako instruktor aktywnej rehabilitacji w ośrodku dla osób niepełnosprawnych, gdzie widząc duży potencjał wśród młodych mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, postanowił wraz z innym instruktorem założyć drużynę rugby na wózkach. Prowadzona przez niego drużyna „Jeźdźcy” zajęła IV miejsce w klasyfikacji końcowej w sezonie 2015 w rozgrywkach ligowych polskiego rugby na wózkach. Celem jego projektu „Piłka Łączy – Integracja, Sport, Rozwój” jest zebranie 2500 zł, które zostaną przeznaczone na organizację integracyjnego turnieju koszykówki, połączonego z pokazami gry rugby na wózkach w Bytomiu.

Dzięki działającej od września platformie DamNaSport.pl, która jest wspólnym projektem Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, Fundacji Dobra Sieć i sieci sklepów Biedronka, sportowcy dowolnej dyscypliny mogą zorganizować społecznościową zbiórkę pieniędzy na cele związane z rozwojem ich kariery, np. na zakup sprzętu czy wyjazd na zawody. Dotychczas sukcesem zakończyły się 3 zbiórki – zakładany cel udało się zrealizować uprawiającemu gimnastykę artystyczną Łukaszowi Borkowskiemu, biegaczce długodystansowej Zuzannie Głombockiej z Gdańska oraz trenującej karate Sarze Michael z Ozorkowa. Podczas ich zbiórek, dzięki wpłatom 29 osób, zebrano łącznie 2 730 zł.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: https://damnasport.pl.

Fundusz Stypendialny Natalii Partyki:

Platforma crowdfundingowa DamNaSport.pl została uruchomiona w ramach Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, utworzonego przez Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Partnerem projektu jest sieć sklepów Biedronka. Fundusz organizuje konkursy stypendialne i wspiera sportowców w wieku od 16 do 22 lat, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Premiera DamNaSport.pl odbyła się podczas ogłoszenia wyników tegorocznego konkursu. Serwis utrzymuje się z 8 proc. prowizji od całkowitej wartości projektu, który osiągnął lub przekroczył swój cel finansowy.

* Crowdfunding – forma finansowania różnego rodzaju projektów poprzez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. Najczęściej crowdfunding odnosi się do zbiórek prowadzonych na stworzonych w tym celu platformach internetowych.