Deweloper pomógł na Wielkanoc

Źródło: Pixabay

Mieszkaniowa grupa deweloperska Robyg przeprowadziła wielkanocne akcje pomocowe – dofinansowanie paczek dla Powstańców Warszawskich we współpracy z PZFD i Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, a także dotacje na rzecz Dzieci z Pomorskiego Hospicjum oraz Centrum Praw Kobiet. Dodatkowo firma wspiera organizację przedstawień Teatru za Jeden Uśmiech dla chorych dzieci w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Robyg przekazuje środki na rzecz Pomorskiego Hospicjum w ramach badania satysfakcji klientów po odbiorze mieszkań – wystarczy wypełnienie ankiety w czasie poniżej 2 minut.

Jak co roku angażujemy się w pomoc potrzebującym. Na Wielkanoc chcieliśmy umilić im czas i wywołać uśmiech na ich twarzach. Teraz także nasi klienci uczestniczą w akcji pomocy – ich ankiety oznaczają konkretne środki przekazywane w ramach naszych dotacji. W podziękowaniu za każdą wypełnioną ankietę przekazujemy na konto Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci kwotę 30 zł. Tylko w ciągu jednego miesiąca udało nam się zebrać 177 wypełnionych ankiet – popularność tej akcji jest bardzo duża, więc liczymy, że uda nam się podarować sporą kwotę. Dziękujemy wszystkim klientom, którzy do tej pory podzielili się z nami swoją opinią. Nasze wsparcie w tym roku dotyczy także kobiet – wierzymy, że mamy realny wpływ na poprawę ich sytuacji oraz przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. Zależy nam, by okazać im wsparcie i zaangażowanie w niesienie pomocy, dlatego przekazaliśmy dotację na rzecz Centrum Praw Kobiet – mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Robyg.

Kobiety stanowią ponad 56% wszystkich pracowników jego firmy – zajmują się praktycznie każdym aspektem budowy od analizy potencjalnych terenów inwestycyjnych, przez działania formalno-prawne związane z kupnem działek, jak i samymi projektami i wykonawstwem, a także przygotowaniem ofert, promocją, obsługą klienta i oczywiście pracują na budowach.

Fundacja Centrum Praw Kobiet to organizacja, której misją jest działanie na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym i w rodzinie oraz przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Udziela kompleksowego wsparcia kobietom, których prawa są łamane.

Grupa Robyg od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie w 2020 r. firma przekazała ponad 250 tys. zł na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

Źródło: Robyg