Czterech zwycięzców konkursu na inicjatywy edukacyjne

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie trzy, a cztery zwycięskie projekty znalazły się na podium w konkursie na inicjatywy edukacyjne, finansowane przez Bank BNP Paribas.

Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Fundacja Ocalenie oraz Fundacja Nasza Ziemia to właśnie ich projekty, uzyskały najwięcej głosów Internautów, a na ich realizację otrzymają od Banku po 50 000 zł.

Wśród zwycięskich projektów znalazła się inicjatywa Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, która skupi się na realizacji dziecięcych pasji i rozwijaniu ich talentów. – Dzięki temu grantowi przeprowadzimy warsztaty edukacyjne dla 750 dzieciaków, aby uczyły się poznawać i doceniać mocne strony swoje i innych – mówi Krystyna Wilk-Koncewicz z Fundacji Kosmos dla Dziewczynek.

Innym projektem, który zdobył wiele głosy wśród internautów był projekt Fundacji Ocalenie, która zamierza przeprowadzić cykl warsztatów wielokulturowych dla dzieci i młodzieży w szkołach w całej Polsce. – Nasze zajęcia pobudzają empatię, wrażliwość i otwartość na inne kultury. Uważamy, że są ciekawym i dziś bardzo potrzebnym uzupełnieniem szkolnej edukacji – mówi Kalina Czwarnóg, Członkini Zarządu Fundacji Ocalenie.

Doceniając ogromne zaangażowanie osób głosujących oraz wszystkich Fundacji, ze względu na niewielką różnicę głosów między III a IV miejscem, Bank BNP Paribas zdecydował o przyznaniu dodatkowej nagrody dla Fundacji Nasza Ziemia.

Pozostałe organizacje, Fundacja Łąka oraz Fundacja Social Wolves otrzymają od Banku BNP Paribas dofinansowanie na realizację swoich inicjatyw po 20 000 zł każda, a nie po 5 000 zł, jak Bank informował wcześniej.