Aviva wspiera PCK – 5 tysięcy opiekunek potrzebuje środków ochrony

W całym kraju pod opieką Polskiego Czerwonego Krzyża przebywa 16 tysięcy seniorów, osób przewlekle chorych i samotnych. W codziennych czynnościach pielęgnacyjnych, zakupach czy przygotowaniu posiłków pomaga im ponad 5 tysięcy opiekunek – sióstr PCK.

Potrzebują one środków dezynfekcyjnych, maseczek i rękawiczek zwiększających wspólne bezpieczeństwo w czasie epidemii. Dlatego grupa Aviva włącza się do pomocy, finansując zakupy podstawowego sprzętu, który pomoże opiekunkom PCK wykonywać ich codzienne obowiązki.

Wsparcie pozwoli też Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi zakupić sprzęt do Magazynu PCK, który wykorzystany będzie do organizacji miejsc tymczasowego pobytu dla osób z podejrzeniem zarażenia Covid-19.

Fundusze na realizację tych pilnych zadań przekazują wspólnie Aviva, Santander Aviva i Expander. Zarazem grupa Aviva angażuje do pomocy swoich pracowników, agentów ubezpieczeniowych i współpracowników, organizując internetową zbiórkę na stronie www.todlamniewazne.pl. Wpłaty zostaną w całości przekazane PCK na sprzęt ochronny dla osób wydających żywność osobom potrzebującym.

Grupa Aviva wspiera PCK

– Postanowiliśmy wesprzeć opiekunki PCK, które ofiarnie pomagają 16 tysiącom seniorów oraz osób przewlekle chorych. Finansujemy też pilny zakup wyposażenia i zapasów, dzięki którym PCK wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem – mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva.

– Niezwykle istotna jest teraz stała pomoc dla osób starszych, przewlekle chorych, samotnych i wszystkich tych, które nie mogą wyjść z domu, aby zrobić najpotrzebniejsze zakupy. Polski Czerwony Krzyż stara się docierać do tych, którzy potrzebują pomocy, aby przetrwać w tych trudnych chwilach. Dodatkowe środki sanitarne zwiększą wspólne bezpieczeństwo opiekunek i ich podopiecznych. Bardzo dziękuję też za fundusze na doposażenie naszego magazynu i wsparcie osób wydających żywność – mówi Małgorzata Szukała, kierownik działu promocji i pozyskiwania dochodów PCK.

Aviva od kilku lat wspiera grantami program Polskiego Czerwonego Krzyża „Bądź bezpieczny. Przygotuj się”, którego celem jest edukacja związana z przygotowaniem się na wypadek klęsk i katastrof, w tym epidemii. Grupa Aviva współpracuje również w skali międzynarodowej ze Stowarzyszeniami Czerwonego Krzyża.