#StaySafe w nowym logo Pizza Hut

Pizza Hut dostosowuje logo i działania do obecnej sytuacji. #StaySafe odzwierciedla podejście marki na czas społecznej izolacji. Kluczowe są w nim bezpieczeństwo i pomoc innym. 

 

Pizza Hut dołączyła do akcji #WzywamyPosiłki. Do tej pory kilkudziesięciu pracowników restauracji przygotowało i dostarczyło bezdotykowo ponad 3500 posiłków do placówek służby zdrowia w całej Polsce. Składa się na nie połówka średniej pizzy i butelka Pepsi na osobę. Do każdego zamówienia pracownicy dodają także wiadomość z podziękowaniami i słowami wsparcia.

Pomagają szpitalom m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Olsztynie, Krakowie, Szczecinie. Dziennie dowożą i bezkontaktowo pozostawiają do 250 energetycznych zestawów. – Chcemy utrzymać tę liczbę posiłków i  dostarczać je tak długo, jak będzie to potrzebne – zapewnia Radosław Citko, operations manager w Pizza Hut. – Rozumiemy jak ważna jest teraz pomoc i dodanie otuchy pielęgniarkom, lekarzom, sanitariuszom. Robimy to dla zdrowia i bezpieczeństwa nas wszystkich – podkreśla.

Ponadto AmRest, który jest operatorem Pizza Hut wsparł podopiecznych Banku Żywności w Radomiu. Firma przekazała niemal 3 tys. kilogramów jedzenia m.in. sałatki, sery, jogurty i świeże soki, które trafiły do organizacji partnerskich Banku.

#StaySafe

Pizza Hut wprowadziła szczególne zasady bezpieczeństwa we wszystkich restauracjach zgodne z obowiązującymi obecnie obostrzeniami. W ramach podjętych kroków pracownicy jeszcze skrupulatniej niż dotychczas dbają o porządek i higienę – m.in. noszą rękawiczki, częściej myją i odkażają ręce, terminale płatnicze oraz punkty styku.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Pizza Hut uruchomiła także bezkontaktową sprzedaż. Dostarcza pizzę pod drzwi, bez bezpośredniego kontaktu z dostawcą. Zachęca również klientów do płatności kartą lub online.

– Mamy nadzieję, że te wszystkie środki ostrożności, pozwolą w tym trudnym czasie naszym gościom cieszyć się smakiem swojej ulubionej pizzy – mówi Maja Wagner marketing specialist w Pizza Hut.

– Dokładamy wszelkich starań by klienci mieli pewność, że troszczymy się o ich zdrowie. A jednocześnie nie czuli się pozbawieni tej drobnej przyjemności jaką jest jedzenie. Zwłaszcza jeśli byli naszymi stałymi bywalcami. Teraz, kiedy musimy dostosować się do zupełnie innych warunków życia, dla wielu gotowa i ciepła pizza dostarczona pod drzwi, to spore ułatwienie. Na pewno też nie będą to jedyne środki bezpieczeństwa czy rozwiązania. Niezwykle mocno identyfikujemy się z naszą nową zasadą #StaySafe z Pizza Hut i myślimy o kolejnych udogodnieniach – podkreśla.