Auchan zorganizował Mikołajkowe Dni Dawcy Szpiku

AuchanPonad 2 lata temu pracownicy Auchan w Krasnem koło Rzeszowa zgłosili się do Fundacji DKMS Polska z pytaniem o możliwość zorganizowania rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wówczas podczas pierwszego Dnia Dawcy Szpiku w Auchan Krasne zarejestrowało się, jako potencjalni dawcy prawie 300 osób podczas gdy średnia liczba rejestracji na jednej akcji wynosiła 158 osób.
Pomysł pracowników Auchan okazał się sukcesem. Kilka dni później zgłosiły się osoby w Auchan w Bydgoszczy. Tam rejestracja przebiegła równie owocnie. Dało to impuls do zorganizowania ogólnopolskiej akcji rejestracji dawców szpiku we wszystkich sklepach Auchan jednocześnie. W sieci powstał pomysł żeby tę akcję połączyć ze świętem Mikołaja, stąd jej termin to 1-2 grudnia 2012r.  Podczas rejestracji  można się będzie spotkać z rodzicami Tobiasza, dla którego sklep Auchan Krasne prowadził jedną z akcji zbierania dawców szpiku.  Będzie również wystawa zdjęć poświęcona życiu Tobiasza i jego walce z chorobą zatytułowana „Bohater nie umiera nigdy”. Całą walkę z chorobą tata Tobiaszka opisał na blogu, który w chwili obecnej dostępny jest pod adresem internetowym www.tobiaszek.com.pl

Mikołajkowe Dni Dawców Szpiku będą się odbywać w 19 sklepach Auchan w całej Polsce w dniach 1-2 grudnia, w godzinach 10.00 – 18.00. Wolontariusze- pracownicy sklepów Auchan będą informować oraz rejestrować potencjalnych dawców.

W Polsce, co godzinę ktoś słyszy diagnozę-białaczka. Kiedy nie udaje się tej choroby zwalczyć chemioterapią, wówczas chory kwalifikowany jest do przeszczepienia. Najpierw zgodnego dawcy poszukuje się wśród rodziny. Bardzo często okazuje się, ze nikt z bliskich nie jest zgodny z pacjentem. Wówczas rozpoczyna się poszukiwanie dawcy niespokrewnionego, dlatego tak ważne jest poszerzanie listy zarejestrowanych i zwiększanie szansy chorych na znalezienie dawcy.

Źródło: Auchan