Astara wspiera ofiary wojny w Ukrainie

Fot. Minister of Defence of Ukraine/Defence od Ukraine

Firma Astara, właściciel MMC Car Poland – dystrybutora samochodów, części zamiennych i akcesoriów Mitsubishi Motors w Polsce, wspiera ofiary wojny w Ukrainie. Pomoc jest realizowana poprzez współpracę ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które wspiera dzieci i rodziny uciekające przed wojną w Ukrainie.

Astara jako firma zaangażowana w sprawy społeczne od lat współpracuje z organizacjami zajmującymi się pomocą humanitarną. Teraz w celu wsparcia ukraińskich uchodźców zorganizowano w ramach grupy Astara zbiórkę funduszy, które z pomocą i koordynacją polskich pracowników firmy są i będą przekazywane Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce, które od ponad 38 lat w Polsce niesie pomoc dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Skala potrzeb jest ogromna – w pieczy rodzinnej, organizowanej m.in. przez SOS Wioski Dziecięce w Ukrainie wychowuje się 64 000 dzieci a dodatkowo w kraju objętym wojną ponad 98 000 znajduje się w pieczy instytucjonalnej, tj. w domach dziecka.

Od rozpoczęcia działań wojennych w Ukrainie SOS Wioski Dziecięce pomagają także dzieciom i rodzinom z terytorium Ukrainy. Stowarzyszenie zapewnia schronienie, wsparcie w ewakuacji i relokacji rodzin zastępczych i dzieci z domów dziecka.