Nawet najlepsze prawo nie doprowadzi do tego, żeby wypędzić z głów złe, negatywne, krzywdzące stereotypy – ocenia RPO prof. Marcin Wiącek.
“Trzeba rozmawiać, trzeba dyskutować, trzeba tłumaczyć sobie nawzajem to, że żyjemy w takich czasach, iż każdy człowiek, jeśli tylko stworzymy mu odpowiednie warunki, wyciągniemy do niego dłoń, może w pełni korzystać ze swojego życia, w pełni realizować swojej wolności i prawa i też przyczyniać się do rozwoju społeczeństwa.
Dlatego należy o tym jak najwięcej mówić jak najwięcej debatować, bo nie wszystko da się załatwić zmianą przepisów” – ocenił prof. Marcin Wiącek.
Ciekawy głos w dyskusji o ESG Tomasza Wróblewskiego, szefa Warsaw Enterprise Institute
Rozmowa odbyła się w trakcie III Kongresu ESG w Warszawie, który odbył się 31 stycznia 2024 r. Pytania zadawał red. nacz. portalu raportcsr.pl Tomasz Dereszyński.
KLIKNIJ: Serwis poświęcony III Kongresowi ESG znajduje się pod tym linkiem
III Kongres ESG to platforma dialogu dla europejskich liderów zrównoważonego rozwoju – przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, NGO, środowisk naukowych, ekspertów i mediów. Wątkiem przewodnim III Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa były przemiany społeczne zachodzące w Europie i na rynku pracy. W centrum uwagi postawiliśmy sprawy społeczne, a więc „S” w ESG. To nie oznacza, że zapomnimy o „E” i „G, ale sprawy związane z ochroną środowiska i ładem korporacyjnym – analizowaliśmy przez pryzmat zmian społecznych.