25 marca o godz. 20.30 zgaś światło na godzinę dla Wisły

Rok 2017 na mocy uchwały Sejmu został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Nad najdłuższą rzeką Polski – dziką i piękną –  zawisły jednak czarne chmury. Wisła ma stać się wodną autostradą transportową. Natomiast doświadczenia z całego świata, głównie z USA i Europy, pokazują, że regulacja rzek i budowanie na nich tam jest niebezpieczne, zarówno dla ludzi, jak i dla żyjących w niej zwierząt. Dzisiejsza wiedza naukowa mówi jasno, że rzeka jest bezpieczniejsza dla otoczenia, kiedy pozostaje w naturalnym korycie. Jej utrzymanie wymaga również dużo mniejszych nakładów finansowych!

Wisła stanie w obliczu nieodwracalnych zmian, katastrofalnych dla przyrody i ludzi żyjących u jej brzegów. Dlatego Fundacja WWF, w 10-tą edycję globalnej akcji Godzina dla Ziemi WWF, zwraca uwagę na unikatowość Królowej Polskich Rzek – Wisły i zbiera na stronie godzinadlaziemi.pl podpisy pod petycją przeciwko jej uregulowaniu i zachowaniu jej w niezmienionej postaci.

Podczas największej akcji ekologicznej na świecie, w Godzinę dla Ziemi WWF, 25 marca o godz. 20.30 zgaś światło na godzinę, aby pokazać swoje poparcie dla idei ochrony Wisły!

Źródło: http://www.godzinadlaziemi.pl