Odwiedź Biedronkę i wesprzyj wielkanocne zbiórki żywności

Biedronka kolejny raz zachęca klientów do udziału w wielkanocnych zbiórkach żywności organizowanych ponownie z Caritas Polska i Caritas diecezjalnymi oraz Federacją Polskich Banków Żywności. Tegoroczna akcja Caritas odbędzie się w dniach 24-25 marca w 700 sklepach sieci, a Banków Żywności w kolejny weekend, tj. 31 marca – 2 kwietnia w ponad 1000 placówek.

 

 

Podczas wielkanocnych zbiórek wolontariusze będą zbierać artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Organizatorzy szczególnie zachęcają do przekazywania mąki, oleju, przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych oraz słodyczy.

Każdy klient, który w tych dniach przekaże kilka produktów spożywczych wolontariuszom, pomoże najbardziej potrzebującym w szczególnym okresie Wielkanocy. Produkty ze zbiórek w sklepach Biedronka trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych oraz lokalnych organizacji społecznych (hospicja, domy samotnej matki, noclegownie, jadłodajnie, rodzinne domy dziecka).

Sieć Biedronka od kilkunastu lat, kilka razy w roku, uczestniczy w zbiórkach żywności prowadzonych wspólnie z Caritas Polska i Federacją Polskich Banków Żywności. W 2016 roku podczas zbiórki Caritas pod hasłem: „Tak, POMAGAM!” zebrano blisko 250 ton żywności. Rekordowy okazał się ubiegłoroczny grudzień, który przyniósł ponad 1000 ton produktów zebranych w 1100 sklepach Biedronka. Efektem Wielkanocnej Zbiórki Żywności prowadzonej przez Banki Żywności w 2016 roku było ponad 125 ton produktów. Łącznie w ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu klientów sieci Biedronka, zebrano 1 875 ton żywności o wartości ponad 8,4 mln zł.