100 tys. zł od Marii Tyszkiewicz dla Ewy Grabarczyk

Znam Ewę od wielu lat i cieszę się, że swoim śpiewaniem mogłam jej pomóc – tak o swoim zwycięstwie w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” mówi Maria Tyszkiewicz. Artystka przekazała czek na 100 tys. złotych kobiecie, która zmaga się z kleszczowym zapaleniem mózgu. Dzięki sfinansowanej przez tę kwotę rehabilitacji, Ewa ma szansę wrócić do zdrowia.

 

Ewa dowiedziała się o chorobie, kiedy zgłosiła się do szpitala z powodu ostrego bólu głowy oraz drętwiejących nóg i rąk. W szpitalu lekarze wprowadzili kobietę w śpiączkę farmakologiczną i zdiagnozowali kleszczowe zapalenie mózgu, które jest niezwykle ciężką chorobą przenoszoną przez kleszcze. Po wybudzeniu Ewa była już niemal całkowicie sparaliżowana – ruszała jedynie językiem i gałkami ocznymi.

Ewa słyszy i rozumie to, co się do niej mówi. Niestety nie jest w stanie na to odpowiedzieć – tłumaczy Maria. – Rehabilitacja przynosi efekty, jednak jest bardzo kosztowna. Mam nadzieję, że pieniądze wygrane w programie pomogą Ewie w powrocie do zdrowia – dodaje.

Suma przeznaczona na cele charytatywne przez uczestników wszystkich edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wynosi już 1 110 000 złotych. Pieniądze, które zwycięzcy poprzednich sezonów show przekazywali na cele charytatywne, realnie wspomogły potrzebujących. Dzięki 100 tys. złotych, które Ola Szwed – laureatka piątej edycji programu – przekazała Fundacji Dom w Łodzi, zakupiono dla 13-letniej Julii „mówika”, czyli specjalny tablet, pomagający dziewczynce w porozumiewaniu się z otoczeniem. Wiosną ruszy z kolei budowa specjalistycznego placu zabaw dla podopiecznych fundacji.