Świadoma konsumpcja

Według wyników badania Shopper Study, opublikowanego przez firmę Henkel, Polacy stają się coraz bardziej świadomymi i dojrzałymi konsumentami, dla których podstawowym kryterium wyboru produktów jest ich jakość. Wzrasta więc potrzeba oznaczania produktów najwyższej jakości. Według wyników badania przeprowadzonego przez Ośrodek Badania Opinii Publicznej i Rynku MARECO Polska dla ponad 70% konsumentów symbolem najwyższej jakości produktów i usług jest Godło „Teraz Polska”, przyznawane w drodze konkursu. Zgłoszenia do tegorocznej, XXVII edycji konkursu „Teraz Polska” przyjmowane są do 23 stycznia 2017 roku.

 

Badanie Shopper Study pokazuje, że dla ponad 80% Polaków jakość produktu jest najczęstszym czynnikiem branym pod uwagę w procesie podejmowania decyzji zakupowych. Blisko 70% polskich konsumentów chętnie zapłaci więcej za produkt lepszej jakości.

Teraz, gdy dla Polaków jakość zaczęła odgrywać najważniejszą rolę w procesie zakupowym, szczególnie ważne staje się odznaczanie tych naprawdę najwartościowszych produktów. Znak jakości umożliwia konsumentom szybką identyfikację najlepszych produktów w sklepach – tłumaczy Michał Lipiński, dyrektor konkursu „Teraz Polska”. – Od blisko 25 lat tę najwyższą jakość wskazuje Polakom Godło „Teraz Polska”. Dla ponad 70% konsumentów Godło „Teraz Polska” jest gwarancją najwyższej jakości, a ponad 80% ankietowanych decyduje się na zakup produktów oznaczonych właśnie tym znakiem. – dodaje.

Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” rozpoczęła przyjmowanie wniosków konkursowych do XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska”. Jego celem jest wyłonienie najlepszych polskich produktów i usług, które wyróżniają się na rynku pod względem jakościowym, technologicznym i użytkowym. Zwycięzców rokrocznie wyłania Kapituła Godła „Teraz Polska” składająca się z autorytetów życia społecznego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego. Dotychczas nagrodzono łącznie ponad 600 polskich przedsiębiorców.

– Dzięki pracy ponad 100 niezależnych ekspertów, którzy rokrocznie weryfikują zgłoszenia w konkursie, firmy otrzymują obiektywną i profesjonalną ocenę zgłoszeń, a klienci mają pewność, że kupując produkty i usługi oznaczone Godłem „Teraz Polska”, nabywają najwyższą jakość – tłumaczy Lipiński.

Prestiż, zwiększenie zaufania, lojalności klientów, rozpoznawalności i konkurencyjności firmy to zdaniem Laureatów najważniejsze korzyści, jakie przynosi zwycięstwo w Konkursie „Teraz Polska”.

Godło Teraz Polska zdobyliśmy w 1996 r. i od tego czasu rozpoczęliśmy ekspansję na rynki zagraniczne. Dzisiaj możemy się pochwalić, że m.in. dzięki współpracy z Fundacją „Teraz Polska” jesteśmy firmą globalną i jako wicelider rynku okien dachowych osiągnęliśmy 15-proc. udział w światowej sprzedaży – mówi Janusz Komurkiewicz z Fakro Sp. z o.o.

Aby wziąć udział w Konkursie należy wypełnić ankietę rejestracyjną, która znajduje się na stronie terazpolska.pl lub skontaktować się z biurem fundacji, pisząc na adres konkurs@terazpolska.pl lub dzwoniąc pod numer: 22 201 29 90, 22 826 01 91.