Klienci Intermarché przekazali potrzebującym ponad 11 ton żywności na Święta

0
18

Od 1 do 3 grudnia br. sieć sklepów spożywczych Intermarché, działająca w ramach Grupy Muszkieterów, wzięła udział w 21. Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Federacje Polskich Banków Żywności. Podczas tegorocznej akcji pod hasłem „Dodaj świętom smaku”, klienci 66 sklepów Intermarché z 13 województw przekazali potrzebującym 11,5 tony żywności.

 

Według raportu Kantar Public ze stycznia br. zdecydowana większość Polaków deklaruje, że stara się oferować pomoc, jeśli w swoim otoczeniu dostrzega kogoś potrzebującego wsparcia (74 proc.). Siedmiu na dziesięciu Polaków (68 proc.) uważa, że pomaganie innym jest jedną z największych radości w życiu, a aż 73 proc. nie postrzega pomagania jako straty czasu. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, w którym chętnie pomagamy innym i uczestniczymy w akcjach charytatywnych.

Także Klienci sklepów Intermarché regularnie włączają się w pomoc innym. W tegorocznej trzydniowej Świątecznej Zbiórce Żywności udział wzięło 66 sklepów sieci Intermarché z 13 województw. Klienci sieci podarowali potrzebującym 11,5 ton żywności. Łącznie w tegorocznej, 21 edycji akcji w całej Polsce zebrano 776 ton artykułów spożywczych.

– Bardzo nas cieszy, że Klienci Intermarché co roku tak chętnie biorą udział w Zbiórce Żywności. To dla nas prawdziwa motywacja, aby dalej przyłączać się do akcji, która co roku pomaga osobom potrzebującym poczuć radość z nadchodzących Świąt. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy swoją hojnością i zaangażowaniem wsparli potrzebujących –  mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

Produkty zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane do regionalnych oddziałów Banków Żywności, a następnie trafią do lokalnych organizacji społecznych, których odbiorcami są hospicja, schroniska dla ofiar przemocy, domy samotnej matki, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Z przekazanych darów zostaną przygotowane świąteczne posiłki dla potrzebujących.

Świąteczna Zbiórka Żywności prowadzona jest od ponad 20 lat przez Federację Polskich Banków Żywności. Celem akcji jest zapewnienie dostatnich i radosnych Świąt osobom najbardziej potrzebującym. Grupa Muszkieterów od lat wspiera Banki Żywności poprzez regularne włączanie sklepów sieci Intermaché w zbiórki.