Znamy zwycięzcę Festiwalu Picture This! na rzecz ochrony środowiska

Sony Pictures Television Networks ogłosiło zwycięzcę międzynarodowego konkursu – Festiwalu Picture This! na rzecz ochrony środowiska. W ramach festiwalu pokazano krótkie, trwające od 30 sekund do 7 minut filmy, które zostały wybrane w konkursach przeprowadzonych przez oddziały SPT na całym świecie. Najlepszy z nich został nagrodzony w trakcie całodniowej imprezy, która odbyła się w studiach filmowych Sony Pictures w Los Angeles. Latidos to film hiszpanki, Lucíi Martínez, który zwyciężył w rywalizacji z dziełami finalistów z siedmiu różnych państw.

 
Latidos pokazuje małe decyzje, które człowiek może podjąć na co dzień, aby poprawić stan środowiska naturalnego. Każda rada określana jest jako „latido”, czyli „uderzenie serca”. Martínez wykorzystała swoje nadzwyczajne umiejętności projektowania przy tworzeniu tego filmu animowanego.

Organizując ten festiwal, mieliśmy nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto w swoim wideo urzeczywistni ideę zrównoważonego podejścia do środowiska – powiedział Andy Kaplan, prezes Sony Pictures Television (SPT). Według nas „Latidos” naprawdę daje nadzieję i zachęca do aktywnego działania na rzecz ekologii, co jest głównym celem kampanii „Picture This!”. Wierzymy, że ta krótkometrażowa animacja zmotywuje ludzi do tego, aby każdego dnia dokonywali w swoim życiu prostych wyborów, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska. Ten festiwal to kolejny, bardzo ciekawy krok w ramach kampanii „Picture This!”, dzięki któremu ludzie na całym świecie mogą wyobrazić sobie, że świat może stać się lepszy.

Podczas wydarzenia wyświetlono siedem filmów krótkometrażowych, które zostały ocenione przez jury w składzie: Andy Kaplan; Kim Rozenfeld – wiceprezes ds. programów telewizyjnych w SPT; Nancy Tate – wiceprezes ds. treści kreatywnych; Simon Mainwaring – konsultant ds. brandingu oraz Maurizio Vitale – starszy wiceprezes ds. marketingu. Finaliści konkursu z każdego regionu zostali wybrani przez lokalnych ekspertów i specjalistów. Każdy film doceniono za mocny przekaz i oddanie idei kampanii Picture This!.

Nagrodą główną w konkursie jest 5 000 dolarów oraz zestaw sprzętu Sony 4K, w którym znajduje się 55-calowy telewizor 4K i aparat Sony Alpha a6300. Poza Lucíą Martínez w finale znaleźli się: Alexander Kuchaev, Rosja; Alfred Matshebelele, RPA; Carina-Maria Toma, Europa Środkowa; Grant Fergus, Zjednoczone Królestwo; Jose Santiago Aguirre, Ameryka Łacińska; Lien Anh Ho, Azja

Finałowe filmy oraz więcej informacji o konkursie i kampanii Picture this! znajdują się na stronie: https://sites.sonypicturestelevision.com/picturethis/festival.

Polska również brała udział w konkursie, a w polskiej edycji konkursu wyróżnienia otrzymali:
1. Paulina Matrzak, Be ecofriendly, it’s so easy!,  https://youtu.be/z1ApD-wa_S0
2. Adrian Kilar, Earth IS YOU, https://youtu.be/iL8E3KQA8zk
3. Maciej Kwiatkowski, Heal the world, https://youtu.be/drLc8sR0h_8