8 czerwca 2015 w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się XXV uroczysta Gala “Teraz Polska”, podczas której nagrodzone zostały najlepsze polskie firmy, usługi, innowacje i samorządy. Po raz szósty przyznane zostały również tytuły Wybitnego Polaka.
W tym roku Kapituła Konkursu “Teraz Polska” nagrodziła Godłem 15 produktów, 6 usług, 2 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 2 gminy.
– W tegorocznej, XXV edycji 97% produktów i 100% usług zostało ocenione pozytywnie. Poziom był wyjątkowo wysoki. Ponad 40% przedsiębiorstw uzyskało podczas oceny jakości wynik wyższy niż 900 punktów (na 1000 możliwych). Rywalizacja była więc wyjątkowo zacięta. Kapituła Konkursu wyłoniła 25 Laureatów spośród ponad 100 uczestników. To grono jest świadectwem najwyższej jakości polskich produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych i gmin. A właśnie o jakość w tym wszystkim chodzi. Od blisko 25 lat udowadniamy, że to właśnie ona jest fundamentem polskiej gospodarki – podsumowuje Michał Lipiński, Dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.
Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę. Dla przedsiębiorców nagroda ma charakter nie tylko prestiżowy. Daje poczucie odniesionego sukcesu biznesowego, ale otwiera także nowe możliwości.
– Godło Teraz Polska zdobyliśmy w 1996 r. i od tego czasu rozpoczęliśmy ekspansję na rynki zagraniczne. Dzisiaj możemy się pochwalić, że m.in. dzięki współpracy z Fundacją „Teraz Polska” jesteśmy firmą globalną i jako wicelider rynku okien dachowych osiągnęliśmy 15-proc. udział w światowej sprzedaży. – mówi Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Fakro Sp. z o.o.
Rozpoznawalność Godła „Teraz Polska” przekłada się także na możliwości promocyjne, jakie pojawiają się przed Laureatami.
– Powszechnie znane i cenione Godło Promocyjne „Teraz Polska” nie zawsze kojarzy się z osiągnięciami naukowymi. W konkursie pojawiła się jednak kategoria nagradzająca za przedsięwzięcia innowacyjne. Zespół Katedry Systemów Multimedialnych, działający w Politechnice Gdańskiej, skorzystał z tej szansy i z satysfakcją odnotowuje nowe duże możliwości promocyjne, jakie zapewnia wygrana w tym prestiżowym konkursie. Opatrując Godłem „Teraz Polska” nasz wynalazek, wierzymy, że będzie on teraz mógł skutecznie dotrzeć do znacznie większej rzeszy potrzebujących: ludzi znajdujących się w wyjątkowo trudnej sytuacji, jaką jest pozostawanie w stanie śpiączki lub w stanie wegetatywnym po ciężkich urazach mózgu. – mówi prof. Andrzej Czyżewski z Politechniki Gdańskiej, nagrodzonej za stworzenie metody oraz technologii do diagnozowania i stymulowania pacjentów z ciężkimi urazami mózgu „CyberOko”.
– Polskie Godło Promocyjne „Teraz Polska” dla systemu zet.WIBO to nie tylko pierwsze Godło będące potwierdzeniem wysokiej jakości nagrodzonego produktu dla naszej firmy, ale również ważne docenienie polskiej informatyki. Jest to sukces zarówno Przedsiębiorstwa Informatyki ZETO Bydgoszcz SA, jak i polskiego społeczeństwa obywatelskiego oraz polskich jednostek samorządowych. – przyznaje Stanisław Jentczak, Prezes Zarządu ZETO Bydgoszcz SA. – System zet. WIBO to aplikacja wspierająca proces zgłaszania i wyboru propozycji do budżetu obywatelskiego oraz ustalania wyników głosowania. Rozwiązanie dedykowane jest dla instytucji administracji publicznej i wszelkich organizacji, które w swojej działalności realizują proces zbierania propozycji zadań i podejmowania decyzji o ich wyborze metodą głosowań. A warto podkreślić, że ostatnie 2 lata w Polsce to czas budżetu partycypacyjnego. Jest to ważny przejaw tego, że od 25 lat wszyscy budujemy społeczeństwo obywatelskie. – dodaje.
Podczas wieczornej Gali poznaliśmy również Laureatów VI edycji Konkursu „Wybitny Polak”, którzy swoją działalnością oraz licznymi sukcesami promują wizerunek Polski i Polaków na świecie. W tym roku tytuły „Wybitnego Polaka” otrzymali: Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak oraz Waldemar Dąbrowski.
Kapituła Konkursowa po raz czwarty przyznała honorowe wyróżnienia wyjątkowym wydarzeniom i inicjatywom promującym Polskę w kraju i za granicą. Honorowe Godła otrzymali:
- Polskie Radio za ogromną rolę w upowszechnianiu dorobku narodowej i światowej kultury oraz nauki,
- Koalicja na rzecz Zdrowego Starzenia Się za tworzenie atmosfery sprzyjającej poprawie sytuacji seniorów w Polsce i za granicą oraz podejmowanie ambitnych ogólnopolskich kampanii, służących seniorom,
- Międzynarodowe Targi Poznańskie za organizację jednego z najważniejszych wydarzeń hippicznych w Europie Środkowej.
– Przyznanie Polskiemu Radiu, obchodzącemu jubileusz 90-lecia, tego prestiżowego wyróżnienia odbieram jako symboliczne uhonorowanie pracy pokoleń polskich radiowców, kształtujących przez dekady opinie i gusta słuchaczy. Ponadto traktuje je jako docenienie współczesnego, harmonijnego łączenia powinności misyjnych nadawcy publicznego z nowoczesnym podejściem do radia ery cyfrowej. Jednocześnie nagroda ta przypomina, że Polskie Radio to wielka narodowa marka, z której wszyscy możemy być dumni. – komentuje Andrzej Siezieniewski Prezes Zarządu – Redaktor Naczelny Polskiego Radia S.A.