Złota Szpalta Roku 2014 dla PKO Banku Polskiego

Za całokształt, wielokierunkowość i spójność komunikacji. PKO Bank Polski został uhonorowany Nagrodą Specjalną w konkursie Szpalty Roku 2014 organizowanym przez Stowarzyszenie Prasy Firmowej.

szpalty dla PKOW 7. edycji konkursu Szpalty Roku analizowano 150 projektów, nagrody przyznano w 9 kategoriach. Aż 8 projektów PKO Banku Polskiego znalazło się w finale. Wśród nich Srebrnymi Szpaltami Roku uhonorowano intranet łączący wsparcie biznesowe z integracją pracowników, multimedialny newsletter poświęcony fuzji z bankiem Nordea, a także Raport Roczny za 2012. Wyróżniono także profil o bieganiu na Facebooku.

PKO Bank Polski był jedyną instytucją, której przyznano Nagrodę Specjalną. Złotą Szpaltą doceniono całościowe podejście banku do komunikacji za pomocą mediów własnych.

– Tytuł lidera w branży zobowiązuje. Codziennie udoskonalamy prowadzone projekty, rozwijając nasze wydawnictwa na tabletach i smartfonach, tworząc portale wiedzy czy budując społeczności wokół ważnych celów i wspólnych pasji. Cieszymy się, że to co robimy, jest pozytywnie oceniane także przez innych profesjonalistów – mówi Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej.

Bank prowadzi dwa profile firmowe na Facebooku, odrębnie dla marki PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Pierwszy koncentruje się na edukacji z zakresu finansów osobistych, drugi wspiera klientów korzystających z bankowości elektronicznej. Dodatkowo bank w mediach społeczniościowych promuje zdrowy styl życia oraz zachęca do pomagania innym, prowadząc fanpage dla miłośników biegania oraz profil dotyczący honorowego oddawania krwi.

Z pracownikami Bank prowadzi komunikację za pomocą nowoczesnego portalu intranetowego, elektronicznych i tradycyjnych wydań magazynu „Nasz Bank” oraz multimedialnych newsletterów. Klienci otrzymują magazyn „Poradnik Bankowy” z poradnikiem ekonomicznym dla najmłodszych – „Brawo Bankiem”. Wszyscy zainteresowani edukacją finansową mogą korzystać z portalu „Bankomania”.

PKO Bank Polski już po raz trzeci został laureatem konkurs Szpalty Roku. W ubiegłorocznej edycji magazyn edukacyjny dla najmłodszych „Brawo Bank” zdobył Srebrną Szpaltę Roku, a serwis internetowy SKO otrzymał tytuł Brązowej Szpalty Roku. Wśród finalistów konkursu znalazł się magazyn dla pracowników „Nasz Bank”. Natomiast w 2012 roku „Brawo Bank” został wyróżniony Grand Prix konkursu.

Szpalty Roku to konkurs dla wydawców i twórców prasy firmowej organizowany przez Stowarzyszenie Prasy Firmowej. Jego celem jest promowanie wysokich standardów w mediach własnych poprzez wyróżnienie najlepszych projektów.