Zauważ nasze słowa

Bank Zachodni WBK został partnerem konferencji Migam.pl „Zauważ nasze słowa” oraz podjął współpracę z portalem, zmierzającą do dostosowania komunikacji reklamowej i edukacyjnej banku kierowanej do klientów z dysfunkcją słuchu.

 

wbk_bez barierOd 2010 roku w Banku Zachodnim WBK realizowany jest kompleksowy Program „Obsługa bez barier”, którego celem jest udostępnianie klientom z niepełnosprawnością usług i produktów banku niezależnie od miejsca spotkania klienta z bankiem – czy to w placówce, bankomacie, przez Internet lub bankowość mobilną. Bank Zachodni WBK dysponuje 100 oddziałami w pełni przystosowanymi do obsługi osób z niepełnosprawnością, co zostało potwierdzone Certyfikatem Dostępności. Ponadto BZ WBK ma 216 bankomatów dla osób niewidzących i niedowidzących (z funkcją głosową) oraz oferuje usługi bankowości elektronicznej BZWBK24 Internet dla osób z dysfunkcją wzrokową. Osoby niewidome i słabo widzące mogą także bezpiecznie korzystać z Bankowości mobilnej na urządzeniach przenośnych, posiadających wbudowaną aplikację Voice Over.

– Ważnym elementem współpracy klienta z bankiem jest czytelna i prosta komunikacja. W tym celu, w ramach współpracy z Migam.pl prowadzimy projekt dostosowania wybranych filmów reklamowych i edukacyjnych banku do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodając napisy dla osób niesłyszących oraz tłumacza migowego – powiedział Piotr Mucha, dyrektor Departamentu Zarządzania Jakością w Banku Zachodnim WBKBZ WBK planuje dalszy rozwój Programu „Obsługa bez barier, poprzez m.in. zwiększenie sieci oddziałów przystosowanych do obsługi osób z niepełnosprawnościami i dostępności kanałów kontaktu oraz szkolenia dla pracowników oddziałów, które pozwolą zapewnić wysokiej jakości obsługę, korespondującą z potrzebami i oczekiwaniami osób z rożnymi rodzajami niepełnosprawności.

Ostatnio bank na zaproszenie Fundacji Vis Maior włączył się w realizację projektu kierowanego dla młodzieży z dysfunkcją wzroku „Nie Daj sobie w Kasę dmuchać” realizowanego ze wsparciem NBP.

Więcej:  http://www.bzwbk.pl