Żabka wspiera rozwój młodych

Firma Żabka Polska po raz kolejny przyznała stypendia dzieciom oraz podopiecznym swoich Franczyzobiorców i pracowników. W ramach realizowanego już od 8 lat Programu Stypendialnego Żabki, młodzi sportowcy, muzycy, artyści, a nawet programiści otrzymają roczne wsparcie finansowe w wysokości 3600 złotych.

 

Celem Programu Stypendialnego Żabki jest pomoc dzieciom Franczyzobiorców Żabki, współpracowników oraz pracowników Żabka Polska S.A. w rozwijaniu wybitnych talentów i zainteresowań. Wybrani Stypendyści, dzięki wsparciu finansowemu od Żabka Polska, będą mogli realizować swoje pasje w różnych dziedzinach sportowych, naukowych czy artystycznych, a pieniądze przeznaczyć na potrzebny sprzęt, wyjazdy na zawody czy opłacenie dodatkowych zajęć.

− Jako firma odpowiedzialna społecznie staramy się wspierać naszych Franczyzobiorców, pracowników i współpracowników w rozwoju zawodowym, ale także osobistym. Zainaugurowany już 8 lat temu Program Stypendialny to dla nas szczególne przedsięwzięcie, ponieważ pozwala nam docenić i pomóc rozwijać zainteresowania także ich dzieci oraz podopiecznych. – mówi Anna Jarzębowska, Rzecznik Prasowy Żabka Polska. – W tym roku ponad połowa Stypendiów została przyznana dzieciom Franczyzobiorców w całej Polsce. Jak co roku zadziwiła nas różnorodność pasji i uzdolnień dzieci naszych partnerów biznesowych – dodaje.

Zgłoszenia kandydatów do Stypendium oceniała specjalnie powołana przez firmę Komisja. W tegorocznej edycji Programu przyznano dwa razy więcej stypendiów niż w roku poprzednim. Wyższa jest także kwota rocznego dofinansowania, która w wynosi 300 zł brutto miesięcznie. O stypendia mogli ubiegać się uczniowie szkół podstawowych, liceów oraz gimnazjaliści, którzy przesłali swoje zgłoszenia w formie kreatywnej prezentacji, w której przedstawili swoje talenty, pasje oraz cel na jaki przeznaczą otrzymane od Żabki wsparcie finansowe.. Stypendia przyznano 20 dzieciom.

– O tym, że Żabka chce pomóc rozwijać talenty dzieciom, dowiedziałem się od mamy. Moją pasją jest żeglarstwo regatowe. Fajnie jest mieć zainteresowania i talent, ale bez sprzętu trudno o sukces, więc zgłosiłem swoją kandydaturę. Dzięki stypendium, kupię potrzebny sprzęt, będę szybszy i bezpieczniejszy w czasie regat. – mówi Jaś Pachla (11 lat), tegoroczny Stypendysta Żabki.

Sylwetki Stypendystów będą prezentowane przez cały rok na łamach wewnętrznego miesięcznika skierowanego do Franczyzobiorców.

Więcej informacji na temat działań CSR firmy można znaleźć na stronie www.zabkapolska.pl/pl/rozwoj-osobisty-edukacja-i-przedsiebiorczosc.