Wspieramy po cichu

Należąca do EPP Galeria Solna w Inowrocławiu wprowadza godziny ciszy w ramach akcji „Wspieramy po cichu”. W każdą sobotę w godz. od 9.00 do 11.00 w częściach wspólnych Galerii Solnej wyciszana będzie muzyka oraz reklamy dźwiękowe. Ponadto na wewnętrznym placu zostanie wyłączone zmieniające kolor oświetlenie. Wszystko po to, aby ograniczyć nadmiar bodźców, który może wywoływać znaczny dyskomfort u osób ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi.

Mniej bodźców – większy komfort

Galeria Solna od lat angażuje się we wspieranie osób cierpiących na autyzm i rozpowszechnianie wiedzy na temat tej choroby. – Co roku właśnie spod naszego centrum handlowego startuje inowrocławski Niebieski Bieg Świadomości, w którym udział bierze kilkaset osób z całej Polski. Postanowiliśmy pójść o krok dalej i z myślą o naszych klientach ze spektrum autyzmu wprowadzamy tzw. Godziny ciszy – mówi Emila Iwanciw-Czerwińska, dyrektor Galerii Solnej.

Wspieramy po cichu

– Mamy nadzieję, że te proste działania ułatwią robienie zakupów osobom ze spektrum autyzmu. Myślę, że z tych zmian ucieszą się także osoby w pełni zdrowe, które po prostu cenią ciszę i spokój. Bardzo cieszy nas fakt, że w akcję włączyło się wielu naszych najemców. W trakcie „Godzin ciszy” wyciszą oni muzykę w swoich sklepach i przyciemnią oświetlenie – informuje Dominika Kucharska, manager ds. marketingu Galerii Solnej.

Dotychczas do akcji dołączyli następujący najemcy centrum: Mobile4U, Coccodrillo, Via Aromo, McDonald’s, Świat Zabawek, Optyk Studio, New Yorker, House, Diverse, Lee Wrangler, Deichmann. Akcji przyświeca hasło “Wspieramy po cichu”.

Należącą do EPP Galerię Solną wyróżnia m.in. położenie w uzdrowiskowej części Inowrocławia. Galeria Solna zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, prowadzi działania na rzecz ludzi i przyrody. Niedawno powstała tu ekostrefa – „Zielony Zakątek”, czyli ogród sensoryczny z pasieką z ulami. Należąca do EPP Galeria wpisała się tym samym w globalny, ekologiczny trend tworzenia miejskich ogrodów społecznych i zwiększania populacji pszczół miodnych.