Nowe skrzyżowanie w Warszawie już otwarte

Skrzyżowanie ul. Instalatorów i al. Krakowskiej w Warszawie zostało oddane do użytku. Dzięki nowej organizacji ruchu mieszkańcy Włoch zyskali wygodny przejazd w kierunku centrum, a piesi przejście uliczne.

Prace w tym miejscu trwały od października 2018 roku. Ich celem było poprawienie funkcjonalności tego skrzyżowania. Do tej pory kierowcy, którzy wyjeżdżali z ul. Instalatorów mogli jechać jedynie w kierunku Okęcia, co znacznie wydłużyło czas dojazdu mieszkańców do Centrum. Teraz został wydzielony dodatkowo pas do skrętu w lewo w kierunku Centrum. W ramach inwestycji na skrzyżowaniu pojawiła się sygnalizacja świetlna wraz z nowymi naziemnymi przejściami dla pieszych. Dodatkowo dla mieszkańców osiedla został ulepszony dojazd z ul. Rakowieckiej do ul. Instalatorów.

Cieszymy się, że dzięki naszej inwestycji mieszkańcom osiedla znacznie poprawi się komfort komunikacyjny. Chcemy, aby nasza działalność nie kończyła się tylko na terenie osiedli, które budujemy. Bierzemy pod uwagę również lokalne potrzeby. Praktycznie w każdym projekcie wnosimy coś dodatkowego dla dzielnicy i lokalnej społeczności. Każda realizowana przez nas inwestycja wiąże się z nakładami na zmiany infrastrukturalne okolicy związane m.in. z modernizacją dróg publicznych czy doprowadzenia brakujących sieci i mediów. Poprawa komunikacji drogowej, którą dzięki tej inwestycji osiągniemy, budując lewoskręt z ul. Instalatorów do Al. Krakowskiej była naszym priorytetem – powiedział Jerzy Kuprijaniuk, Apartamenty Raków.

Spółka Apartamenty Raków w ramach inwestycji postawiła trzy nowe przystanki autobusowe, zrekonstruowała dwa autobusowe oraz jeden tramwajowy, wraz z przebudową trakcji oraz torów tramwajowych. Na ul. Instalatorów została położona nowa nawierzchnia asfaltowa i zmodernizowane latarnie oświetleniowe. Powstało również nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez al. Krakowską.

-Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu Wykonawcy inwestycji, skrzyżowanie Al. Krakowskiej z ul. Instalatorów, zyskało nowy blask. Mam nadzieję, że dzięki przebudowie skrzyżowania zwiększy się bezpieczeństwo osób, które korzystają codziennie z tego ważnego węzła komunikacyjnego, zarówno pieszych, rowerzystów jak i kierowców. Jednocześnie przestrzeń ta zyskała pod względem estetycznym, co jest bardzo ważne ze względu na fakt, że jest to miejsce wjazdu do naszej dzielnicy od strony Centrum – mówi Artur Wołczacki, Burmistrz Dzielnicy Włochy.

Nowe światła i organizacja ruchu w tym miejscu poprawią bezpieczeństwo i zapewnią wygodę kierowców i pieszych.