Wspierają domową edukację podopiecznych Rodzinnych Domów Dziecka

Fundacja ORLEN wesprze rodzinne domy dziecka w zakupie komputerów niezbędnych do nauki uczniów w okresie zawieszenia zajęć w szkołach. Każda współpracująca z Fundacją placówka może ubiegać się o grant w wysokości do 3 tys. zł na zakup sprzętu elektronicznego, pomagającego w domowej edukacji.

W ramach programu grantowego „Komputer dla Rodzinnego Domu Dziecka” około 300 placówek znajdujących się pod opieką Fundacji ORLEN  może  złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu  sprzętu elektronicznego wykorzystywanego do pracy zdalnej w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Środki mogą być przeznaczone na zakup laptopów, komputerów stacjonarnych, tabletów, czy akcesoriów komputerowych.

W tym trudnym czasie izolacji pomocy potrzebują nasi podopieczni z rodzinnych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego – mówi Marta Soluch, Członek Zarządu Fundacji ORLEN.

Komputer dla Rodzinnego Domu Dziecka

Większość tych ośrodków stanowią rodziny wielodzietne, gdzie znajduje się nawet ośmioro dzieci w wieku szkolnym. W dobie nauki on-line często brakuje im podstawowych narzędzi do pracy, ponieważ dzieci muszą dzielić komputer z resztą domowników. Dlatego chcielibyśmy pomóc  odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości i umożliwić naszym podopiecznym dostęp do systemu zdalnej edukacji. – dodaje.

Nabór wniosków potrwa do 30 kwietnia. Szczegóły akcji znajdują się na stronie: www.fundacja.orlen.pl 

Fundacja ORLEN od początku swojego istnienia otacza troską Rodzinne Domy Dziecka – wyjątkowe placówki, w których dzieci pokrzywdzone przez los odnajdują ciepło i spokój. Fundacja pomaga Rodzinnym Domom Dziecka kompleksowo: przekazuje darowizny na leczenie i rehabilitację, ale też finansuje podstawowe potrzeby takie jak np. obiady w szkole czy wyprawki. Każdego roku Fundacja organizuje też dla swoich podopiecznych letni i zimowy wypoczynek.

Ważnym aspektem wsparcia opieki zastępczej jest również organizowana corocznie konferencja dla wychowawców Rodzinnych Domów Dziecka. W 2019 roku na działania na rzecz Rodzinnych Domów Dziecka Fundacja ORLEN przeznaczyła ponad 1 mln zł.

Źródło: PKN Orlen