Bezpłatnie udostępniają pakiety usług IT do zdalnego kontaktu z pacjentem

Z myślą o usprawnieniu zdalnego kontaktu z pacjentami w warunkach pandemii powstały pakiety usług IT „Pacjencie #zostańwdomu”, dedykowane zarówno użytkownikom oprogramowania AMMS dla szpitali, jak i mMedica używanych przez gabinety i przychodnie. Placówki medyczne będą mogły bezpłatnie do 31 lipca korzystać z szeregu funkcjonalności, usprawniających pracę w tym wyjątkowym czasie.

W ten sposób Asseco Poland przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #zostańwdomu

W warunkach rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wizyty lekarskie najczęściej ograniczane są tylko do tych, które są niezbędne. Nie oznacza to jednak zmniejszenia zapotrzebowania na konsultacje, dlatego głównym elementem pakietów jest opracowany przez Asseco moduł Teleporada, który wykorzystując technologię komunikacji audiowizualnej, pozwoli lekarzom na udzielanie porad w sposób zdalny i zapewni dostęp do cyfrowej dokumentacji medycznej pacjenta.

– W czasie pandemii kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego, przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości świadczenia opieki lekarskiej. Jest to możliwe dzięki zdalnemu kontaktowi lekarza z pacjentem, dlatego przygotowaliśmy Teleporady, z których mogą korzystać lekarze w szpitalach i przychodniach – powiedział Jan Butkiewicz, wicedyr. pionu d/s sprzedaży w pionie opieki Zdrowotnej Asseco Poland.

Pacjencie #zostańwdomu

Uruchomienie usługi w placówce ochrony zdrowia nie wymaga skomplikowanego wdrożenia i dodatkowych nakładów na infrastrukturę informatyczną. Również ze strony pacjenta nie jest konieczne instalowanie żadnego oprogramowania, wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej na telefonie lub komputerze. Otrzymuje on sms-em lub e-mailem unikalny link do spotkania. Dzięki współpracy Asseco z Operatorem Chmury Krajowej, rozwiązanie udostępniane jest jako usługa w Chmurze Krajowej. Zapewnia to najwyższy poziom bezpieczeństwa danych oraz pozwala na korzystanie z Teleporady z dowolnego miejsca, bez potrzeby wychodzenia z domu.

W skład pakietu dla systemu szpitalnego AMMS wchodzą dodatkowo moduły: e-Powiadomienia oraz e-Potwierdzenia. W czasie pandemii większość placówek medycznych boryka się również z problemem przeciążenia linii telefonicznych. Wielu pacjentów trzeba powiadomić o zmianie terminu lub formy wizyty, z drugiej strony dzwonią też pacjenci chcący potwierdzić lub odwołać zaplanowane wcześniej konsultacje.

Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi komunikacja elektroniczna i rozwiązania oparte na automatyzacji procesów przesyłania informacji. E-Powiadomienia pozwalają na masowe przesyłanie pacjentom informacji za pomocą SMS lub e-mail. Ich ważną funkcjonalnością jest również możliwość wysłania pacjentowi kodu PIN do realizacji e-Recepty. E-potwierdzenia umożliwiają natomiast pacjentowi łatwe potwierdzenie lub anulowanie wizyty e-mailem lub smsem, rozładowując przeciążone linie telefoniczne placówek medycznych i redukując liczbę nieodwołanych wizyt.

Z pakietów „Pacjencie #zostańwdomu” mogą skorzystać użytkownicy systemu AMMS oraz mMedica. Bezpłatna licencja udostępniona jest do 31 lipca 2020 r.

Źródło: Asseco