Wsparcie dla Śląska oraz górników

fot. Dziennik Zachodni, grafiki autorstwa Tomasza Bocheńskiego

W środę “Dziennik Zachodni” zainicjował akcję wsparcia Śląska oraz górników, którzy w ostatnich dniach są oskarżani w internecie o roznoszenie choroby COVID-19. – My, jako w “Dziennik”, jesteśmy od zawsze głosem Śląska, uznaliśmy więc za stosowne wytonować złe emocje i pokazać te dobre – podkreśla Marek Twaróg, redaktor naczelny tytułu.

“Dziennik Zachodni” w odpowiedzi na hejt pojawiający się w ostatnich dniach zdecydował się na akt solidarności z regionem. W ramach akcji opublikowano dwie grafiki autorstwa artysty – grafika Tomasza Bocheńskiego, które były wielokrotnie publikowane i udostępniane w mediach społecznościowych. Znalazły się na nich hasła: „Śląsku trzymaj się. Dacie radę!” oraz „Jeżech ze Slonska! Poradzymy! (Jestem ze Śląska! Damy radę!).

Wsparcie dla Śląska

Marek Twaróg, redaktor naczelny “Dziennika Zachodniego” uzasadnił w gazecie: „My, mieszkańcy województwa śląskiego, powinniśmy w tym szczególnym czasie wspierać się wzajemnie. Kolejni górnicy przechodzą testy na koronawirusa, w związku z tym wykrywane są kolejni chorzy. Śląsk jest w czołówce zachorowań. Różnie Polska reaguje: jedni trzymają nas za ręce, inni odtrącają i chcą izolować. My chcemy pokazać solidarność. Chcemy pokazać dobre emocje, dzięki którym trochę łatwiej jakoś przetrwać pandemię”.

Więcej:  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gornicy-roznoszenie-choroby-covid-19-hejt-dziennik-zachodni-grafiki-tomasza-bochenskiego-apel-o-wsparcie-dla-slaska