Wolontariusze Providenta posprzątali Zakole Wawerskie

fot. materiały prasowe

Wolontariusze Providenta wspólnie z Fundacją „Ja Wisła” uporządkowali teren Zakola Wawerskiego, który jest miejscem gniazdowania największej liczby ptaków w Warszawie. Sprzątanie zostało zorganizowane w ramach akcji „Miesiąc wolontariatu” prowadzonej w maju w całej grupie IPF.

Blisko 50 pracowników firmy Provident Polska zaangażowało się w porządkowanie objętego ochroną Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Zakole Wawerskie. 22 maja, razem z wolontariuszami z Fundacji „Ja Wisła”, sprzątali wyschnięte starorzecze Wisły z XV wieku.

– W akcji sprzątania Zakola Wawerskiego wzięli udział członkowie zarządu Providenta, menadżerowie i pracownicy. Porządkując te tereny mieliśmy świadomość, że przebywamy w miejscu wyjątkowym pod względem historycznym, przyrodniczym i widokowym. To dodatkowo motywowało nas do pracy – mówi Małgorzata Domaszewicz, Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska.

Sprzątanie Zakola Wawerskiego Provident zorganizował w ramach akcji „Miesiąc wolontariatu”, w której biorą udział firmy z grupy IPF, do której należy Provident Polska. Wolontariusze z Wielkiej Brytanii, Czech, Węgier, Rumunii, Meksyku i Polski prowadzą w maju działania związane z ekologią i wspieraniem lokalnych społeczności – sadzą drzewa, organizują pomoc potrzebującym, odwiedzają dzieci w szpitalach.

– W maju między członkami grupy IPF panuje szlachetna rywalizacja o to, który rynek wypracuje najwięcej godzin na rzecz społeczeństwa. To szczególnie pracowity miesiąc dla Provident Polska, ale chcę podkreślić, że nasze akcje społeczne trwają cały rok. Stale rozwijamy realizowany w naszej firmie od 2006 roku program wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, w ramach którego podejmowane są działania na rzecz lokalnych społeczności. Wolontariusze Providenta odwiedzają także szpitalne oddziały dziecięce i prowadzą warsztaty bajkoterapii dla najmłodszych pacjentów. Od lat prowadzimy akcje edukacyjne zwiększające świadomość ekonomiczną Polaków – mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska.