Wigilia z Fundacją „Krwinka” i wyjątkowy prezent

Radości, uśmiechu, zdrowia, spełnienia marzeń! Życzenia bywają różne, nie wyobrażamy sobie świątecznego czasu bez nich. Stanowią piękny element naszej bożonarodzeniowej tradycji. Niestety nie wszystkim dane będzie spotkać się ze swoimi bliskimi. Są chore dzieci, które spędzą ten wyjątkowy czas w szpitalu. Specjalnie dla nich Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” zorganizowała wigilię, w zgodzie ze wszystkimi panującymi obecnie obostrzeniami i przygotowała wyjątkową świąteczną niespodziankę.

Święta w szpitalu nie będą takie same, bezpośrednie spotkania z małymi pacjentami, wspólne kolędowanie, czy tym bardziej łamanie się opłatkiem pozostają w sferze marzeń.

 

Jak mówi Prezes Fundacji „Krwinka” Elżbieta Budny – „Bardzo smutne jest to, że w tym roku nie mogłam osobiście złożyć życzeń tym, dla których nasza fundacja istnieje. Nasze dzieci jednak muszą wiedzieć, że z nimi jesteśmy i staramy się jak możemy, aby uprzyjemnić im ten magiczny czas. Mikołaj nie może zawieźć najmłodszych, dlatego on, jako nasz wysłannik, oczywiście w maseczce i przebadany, wyruszył z prezentami”.

Wszystkie dzieci obecne na oddziałach onkologicznych Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w Łodzi zostały obdarowane wymarzonymi prezentami. Fundacja zorganizowała również wigilijne posiłki dla całych rodzin przebywających w szpitalu. Z braku możliwości przygotowania tradycyjnego świątecznego stołu powstał pomysł stworzenia pakietów wigilijnych. Tym sposobem każde dziecko i przebywający wraz z nim rodzic otrzymało zestaw świąteczny, w skład którego wchodziła tradycyjna zupa grzybowa, pierogi, świąteczne ciasta i różne słodkości.

Nie był to jedyny prezent jaki fundacja przygotowała dla dzieci onkologicznie chorych. W tym przypadku, to właśnie brak możliwości bezpośredniego kontaktu stał się siłą napędową świątecznej edycji akcji #podzielsięczasem, która rozpoczęła się zaraz po nastaniu pandemii. Inicjatywa od samego początku wprowadzenia wszelkich restrykcji, zakazów odwiedzin na oddziałach onkologicznych, miała na celu wspieranie chorych dzieci i ich rodzin na odległość. Fundacja przez miesiąc, od 12 listopada, za pośrednictwem swoich mediów, zachęcała wszystkich do nagrywania filmów z życzeniami.  „Własne produkcje nadesłali m.in. aktor Mikołaj Roznerski, zespół Pectus, prezenterka TVP Monika Majewska, przedstawiciele łódzkich zespołów ŁKS Łódź i Grot Budowlanych, a także Teatr Pinokio i firmy na co dzień współpracujące z fundacją. Wśród nich nie mogło również zabraknąć miłych słów od ambasadora Fundacji „Krwinka” – Piotra Roguckiego, przedstawicielki wolontariuszy i oczywiście naszej Pani Prezes – Elżbiety Budny” – Mariusz Zieliński, Specjalista ds. Promocji fundacji.

Ktokolwiek chciałby wesprzeć działania „Krwinki”, zajmującej się wszechstronną pomocą dla dzieci onkologicznie i hematologicznie chorych, może przekazać darowiznę za pośrednictwem strony www.krwinka.org . Istnieje tam również możliwość wsparcia poszczególnych dzieci – podopiecznych fundacji.

Źródło: Fundacja Krwinka