Wiceminister Antoniszyn-Klik o kobiecej stronie biznesu

– Kobiety w Polsce bardzo skutecznie prowadzą swoje przedsiębiorstwa. Ich sukcesy pozytywnie wpływają na konkurencyjność naszego rynku. Cieszę się, że coraz więcej z nich tworzy politykę gospodarczą nie tylko na poziomie samorządowym, ale również centralnym – powiedziała wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik podczas konferencji „MALVA – możesz więcej!”. Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet” we współpracy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną odbyło się 19 marca 2015 r. w Bolesławcu.

Przedsiębiorcze kobiety zjechały do bolesławieckiego Ośrodku Kultury aby wymienić się doświadczeniami, poszukać inspiracji i dowiedzieć się jak założyć lub rozwinąć własny biznes. „MALVA – możesz więcej!” to pierwsza tego typu konferencja w Polsce. Pomysł na jej zorganizowanie powstał podczas spotkania podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik z Joanną Przetakiewicz, projektantką mody i właścicielką marki La Mania. W konferencji wzięło udział blisko 250 pań z całego Dolnego Śląska.

Podczas konferencji uczestniczki miały możliwość zapoznania się z perspektywami współpracy z kreatorami mody, które omówiła Joanna Przetakiewicz. Źródła sukcesów biznesowych kobiet zaprezentowała Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. O możliwościach pozyskania środki na rozwinięcie firmy paniom opowiedziała, zaś Dorota Nahrebecka-Sobota, dyrektor w instytucji zarządzającej funduszami unijnymi.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki