Wędkarze z ANWILU posprzątają Rybnicę

Już 1 kwietnia członkowie Koła Wędkarskiego nr 122, działającego w ANWILU, ponownie zadbają
o czystość terenów wokół jeziora Rybnica. Wędkarze zapraszają do wspólnych wiosennych porządków wszystkich, którzy mają ochotę spędzić aktywnie sobotę, a przy okazji włączyć się w działania w ramach „Tygodnia Czystości Wód.”

 

„Tydzień Czystości Wód”, trwający co roku do 1 do 7 kwietnia, to inicjatywa, mająca na celu zwrócenie uwagi na ważność ochrony wód, problem ich zanieczyszczenia, konieczność dbania o środowisko wodne, a także utrzymanie obecnych linii brzegowych.

W tym roku pracownicy ANWILU już po raz drugi zaangażują się w obchody „Tygodnia Czystości Wód”. Członkowie Koła Wędkarskiego nr 122, działającego w spółce organizują w sobotę, 1 kwietnia od godziny 10:00 akcję sprzątania brzegów jeziora Rybnica, mając nadzieję, że przyłączą się do nich także ci włocławianie, którym leży na sercu piękno krajobrazu. Na miejsce zbiórki wyznaczono parking przy ogrodach działkowych od strony mostku przy ul. Leśnej.

ANWIL, chcąc wesprzeć inicjatywę Koła Wędkarskiego nr 122, zapewni worki na odpady oraz odpowiednie rękawice. Dodatkowo pracownik służb BHP spółki przeprowadzi przed rozpoczęciem akcji krótkie szkolenie z zasad BHP, obowiązujących w czasie prac porządkowych nad wodą. Do inicjatywy włączy się także Zakładowa Straż Pożarna.

Koło Wędkarskie uzyskało także wsparcie Zakładu Gospodarki Komunalnej GRONEKO, który zorganizuje odbiór i późniejsze zagospodarowanie odpadów, pochodzących z czyszczenia terenów wokół jeziora Rybnica.