We współpracy między biznesem, samorządami a III sektorem, najważniejsi są ludzie

W Mikołajkach odbył się IX Europejski Kongres Samorządów. Na największej i najważniejszej w tej części Europy konferencji samorządowców nie zabrakło przedstawicieli Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego.

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, akcja dożywiania dzieci „Pajacyk” oraz kwestia wsparcia psychicznego dzieci i młodzieży – to trzy obszary wyzwań społecznych, na których obecnie koncentruje swoje działania Polska Akcja Humanitarna.

W jaki sposób organizacje pozarządowe mogą skutecznie realizować swoje działania? Jak budować współpracę pomiędzy biznesem, samorządami a trzecim sektorem? Między innymi o tym rozmawialiśmy z Grzegorzem Grucą, wiceprezesem PAH podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.

IX edycja Europejskiego Kongresu Samorządów odbyła się w dniach 4-5 marca 2024 r. w Mikołajkach. Wydarzenie jest spotkaniem liderów samorządów, przedstawicieli elit regionalnych, biznesu, członków administracji państwowej oraz organizacji pozarządowych i mediów. W tegorocznej edycji Kongresu wzięło udział przeszło 2100 uczestników z Polski i 35 krajów całej Europy, w tym blisko 400 polskich samorządowców. Organizatorem Kongresu jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.