Warszawskie Dni Recyklingu w najbliższy weekend

Dni RecyklinguBiuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy już po raz ósmy organizuje Warszawskie Dni Recyklingu. Głównym celem imprezy jest promocja postaw proekologicznych.

W tym roku zorganizowane zostaną trzy odsłony akcji. Oprócz głównego pikniku rodzinnego, odbędą się również akcje dzielnicowe: 11 maja na Targówku (przy budynku Urzędu Dzielnicy) oraz 18 maja w Ursusie (przy budynku Urzędu Dzielnicy), gdzie za przyniesione surowce wtórne będzie można otrzymać piękne zielone nagrody – zioła, kwiaty oraz sadzonki drzew i krzewów. Imprezy dzielnicowe odbywają się w godzinach 10.00-16.00.

Finałem trwających od połowy maja spotkań będzie, jak co roku, ekologiczny piknik rodzinny, który odbędzie się w dniu 25 maja br. na boisku bocznym w Parku Agrykola. Już od godz. 10.00 mieszkańcy Warszawy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wielu ekologicznych konkursach, w których  zostaną  nagrodzeni drobnymi upominkami. W tym roku przygotowaliśmy około 20 tysięcy roślin – kwiatów (m.in. pelargonie, begonie, niecierpki), ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek) oraz sadzonek drzew i krzewów (świerki, jodły, tuje, wierzby), które rozdamy w zamian za makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz tonery. Dodatkowo będzie można otrzymać ekologiczne torby na zakupy oraz inne ekologiczne gadżety i nagrody.

Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

VIII Warszawskie Dni Recyklingu to ważne przedsięwzięcie nie tylko wieloletniego programu edukacji ekologicznej “Warszawa Stolicą Czystości” realizowanego w Warszawie od 2005 r. lecz również coroczna impreza edukacyjna. W tym roku będzie można również dowiedzieć się o nowych zasadach selektywnego zbierania odpadów, które będą obowiązywać od 1 lipca 2013 roku.

Źródło: Miasto Stołeczne Warszawa – Biuro Ochrony Środowiska