Warszawa oferuje przedsiębiorcom udział w darmowym programie doradczym Academy_Smolna#2020

W trudnych czasach wiedza biznesowa jest na wagę złota, a dzięki kolejnej edycji programu doradczego Academy_Smolna#2020, obecni i aspirujący przedsiębiorcy mieli szansę na rozwinięcie wiedzy biznesowej.

Wykonawcą projektu finansowanego przez m.st. Warszawę była Fundacja Inkubator Technologiczny i jej partnerzy — firmy Infakt.pl i kancelarii prawnej Hogan Lovells. Dzięki ponad 650 godzinom konsultacji z ekspertami i 50 godzinom mentoringu ponad 340 osób mogło rozszerzyć kompetencje biznesowe i uzyskać niezbędne wsparcie merytoryczne w czasie pandemii… z zacisza własnego domu! Konsultacje odbywały się online każdego tygodnia od marca do grudnia 2020 roku — zespoły doświadczonych ekspertów wspierały uczestników w zakresie prawa, biznesu i księgowości.

Kolejna edycja projektu doradczego Academy_Smolna#2020 dobiegła końca! Oferta bezpłatnych spotkań konsultacyjnych była skierowana zarówno dla aspirujących przedsiębiorców, jak i osób, które założyły już własną działalność gospodarczą. Uczestnicy mogli zasięgnąć bezpłatnych rad m.in. w zakresie prawa gospodarczego, prawa własności intelektualnej, księgowości, budowania modelu biznesowego, sprzedaży, budowania efektywnego zespołu i wdrażania strategii. W odpowiedzi na potrzeby uczestników rozszerzono program konsultacji biznesowych, które cieszyły się największym zainteresowaniem w tegorocznej edycji, zwłaszcza w obszarach takich jak zmiana modelu biznesowego, czy przeniesienie firmy do sieci. Eksperci udzielali także konsultacji w zakresie dotacji unijnych i form dofinansowania oraz praktycznych aspektów promocji biznesu w mediach społecznościowych. 99,3% przedsiębiorców oceniło program doradczy Academy Smolna#2020 pozytywnie, twierdząc, że chętnie poleciliby go innym. Oprócz konsultacji program obejmował 6 miesięcy indywidualnego mentoringu dla 5 uczestników projektu. Zainteresowanie inicjatywą było ogromne — do programu zgłosiło się ponad 30 osób.

Projekt umożliwił wielu uczestnikom pogłębienie wiedzy biznesowej, która niezbędna jest do założenia i rozwinięcia działalności, a dzięki elastycznej i bezpiecznej formie spotkań online, uczestnicy mogli skutecznie kontynuować swój rozwój biznesowy w czasach pandemii. Jeden z uczestników stwierdził, że dzięki dostępowi do fachowych konsultacji biznesowych w Academy_Smolna nie musiał czekać na koniec pandemii, aby postawić kolejne kroki w rozwoju swojej działalności, co dobrze obrazuje zapotrzebowanie na wsparcie konsultacyjne przedsiębiorców w trudnym okresie pandemicznym. Według Grzegorza Kaczorowskiego, dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy „młodzi przedsiębiorcy często pytają, gdzie szukać porad prawnych i biznesowych, a miasto chętnie wspiera przedsiębiorczych ludzi, więc Academy_Smolna#2020 to świetna inicjatywa, bo odpowiada na realne potrzeby. Dodatkowo przydatność takich projektów jak Academy_Smolna została potwierdzona w czasie kryzysu dotykającego przedsiębiorców, gdy przekazanie informacji, porady, wsparcia, okazały się niezbędne”.

Więcej o programie można dowiedzieć się na stronie internetowej www.firma.um.warszawa.pl lub https://ybp.org.pl/academy_smolna/