Rusza XII edycja konkursu Bizneswoman Roku

XII edycja konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Fundację Sukces Pisany Szminką już po raz drugi jest wspierana przez Huawei, który został Partnerem nowej, specjalnie stworzonej kategorii Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – liderka, biznes, organizacja.

Inspiracja, wsparcie, motywacja

Niemal 30% polskich przedsiębiorstw jest prowadzonych przez kobiety. Wśród nich dominują nieduże firmy zatrudniające do 9 osób, głównie z branży usługowej. Pomysłowość i zaradność kobiet w biznesie jest ogromna, ale często też blokują je obawy i przekonanie, że mogą sobie nie poradzić i ich przedsięwzięcia nie utrzymają się na rynku. Dlatego tak potrzebne są inicjatywy, które pozwalają budować pewność siebie, inspirują i motywują kobiety do działania. Fundacja Sukces Pisany Szminką posiada ponad dwunastoletnią tradycję we wspieraniu kobiet, które nie boją się realizować odważnych biznesowych, społecznych i kulturalnych projektów oraz mężczyzn, którzy realizują politykę różnorodności i włączania. Najlepsze projekty są nagradzane w ramach konkursu Bizneswoman Roku.

Kandydatki do konkursu Bizneswoman Roku mogą być nominowane przez osoby trzecie lub mogą zgłosić się same. Zgłoszenia oraz nominacje są przyjmowane przez formularz online dostępny na stronie: www.bizneswomanroku.pl do dnia 14 lutego 2021 r. Przy nominacji od osoby trzeciej, kandydatka otrzyma informacje o nominacji drogą mailową i jeśli zdecyduje się na udział, będzie musiała wypełnić formularz on-line w właściwej kategorii. Kategorie konkursowe w tym roku to:

  • Biznes Roku, Przychód powyżej 10 mln złotych
  • Biznes Roku, Przychód poniżej 10 mln złotych
  • Pomysł na start / Biznes Lokalny
  • Startup Roku
  • Liderka w Nowych Technologiach
  • Organizacja przyjazna rodzicom
  • Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – liderka, biznes, organizacja
  • Działalność Społeczna
  • W kategoriach zamkniętych, czyli Grand Prix: Inspiratorka Roku, Male Champion of Change, Female Champion of Change kandydatki i kandydaci nominowani są przez członków Jury konkursu, ekspertów oraz Fundację.

Cyfrowy świat dla wszystkich

W XII edycji konkursu Bizneswoman Roku, Huawei już po raz drugi będzie miał zaszczyt docenić najbardziej przedsiębiorcze polskie kobiety i w tym roku nagrodzić najlepszy projekt, który wiąże się z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu.

Tworząc nową kategorię chcieliśmy podwójnie wesprzeć walkę z wykluczeniami. Z jednej strony promujemy najlepsze wzorce, by inspirować młode pokolenie kobiet – przyszłych liderek do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Z drugiej – nagradzamy projekty na rzecz walki z wykluczeniem cyfrowym, które dotyka cały szereg grup społecznych, w tym także i kobiety. Przeciwdziałanie wszelkiego rodzaju wykluczeniom przy wsparciu najnowszych technologii od lat wpisuje się w naszą działalność” – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.