Walcz z fake newsami – edukacyjna gra online

Najbliższe tygodnie będą wyzwaniem dla uczniów, którzy pozostając w domach muszą szybko zaadaptować się do nowego sposobu nauki. Adamed jako firma społecznie odpowiedzialna, poprzez Fundację Adamed, opowiada na tę potrzebę i udostępnia grę naukową online. Na stronie adamedsmartup.pl od poniedziałku 23 marca uczniowie, pozostając w domu, mogą połączyć naukę z odrobiną rozrywki.

Obecnie, w tej zupełnie niecodziennej sytuacji, która wymaga od wszystkich odpowiedzialności i świadomości zagrożenia jakim jest rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV2, Fundacja Adamed chce wesprzeć uczniów, rodziców i nauczycieli. Platforma edukacyjna www.adamedsmartup.pl jest bogatym i różnorodnym zbiorem służącym do rozwoju oraz poszerzenia wiedzy bez wychodzenia z domu. Dostępna jest tam baza artykułów, filmów edukacyjnych, a od poniedziałku 23 marca uruchomiona została także gra edukacyjna.

Walcz z fake newsami !

W ramach gry uczniowie mogą wcielić się w rolę stażystów uniwersytetu ADAMED SmartUP, a ich zadaniem jest rozwiązanie szeregu zagadek naukowych. Osią fabularną gry jest natomiast walka z fake newsami. Jej konstrukcja pozwala, by kluczem do sukcesu była nie tylko wiedza, ale też umiejętności kojarzenia ze sobą faktów, wyszukiwania informacji i krytycznego myślenia.

Wzięcie udziału grze pomoże więc w kształtowaniu zdolności do weryfikacji spływających do nas wiadomości, szczególnie istotnej w dobie internetowego szumu informacyjnego. Fake newsy w kontekście zdrowia i medycyny są szczególnie niebezpieczne. Pokazuje to aktualna sytuacja w Polsce i na świecie. Dlatego powinnyśmy pamiętać o naukowo potwierdzonych zaleceniach dotyczących tego, jak zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem i jak dbać o swoje zdrowie. Dobre nawyki, które dzisiaj wypracujemy zaprocentują także w przyszłości.

Zostań w domu !

Odpowiedzialność wymaga od nas pozostania w domach. Rozumiemy, że dla uczniów może być to sporym wyzwaniem, dlatego w tej wyjątkowej sytuacji chcemy ich wesprzeć, udostępniając szeroki i różnorodny zestaw materiałów edukacyjnych i naukowych. Mając do dyspozycji nowoczesne narzędzia uczniowie łatwiej odnajdą się w nowej rzeczywistości i będą mogli kontynuować poszerzanie swojej wiedzy – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Gra online była częścią rekrutacji do 6. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Dla wszystkich zainteresowanych, którzy chcą się sprawdzić, jest ona otwarta od poniedziałku 23 marca  pod adresem https://gra.adamedsmartup.pl. Poza nią na stronie programu, profilach ADAMED SmartUP na Facebooku i Instagramie oraz kanale YouTube dostępne są także inne materiały: projekty eksperymentów, które można wykonać w domu, baza artykułów naukowych oraz filmy w atrakcyjny sposób przedstawiające różnorodne zjawiska fizyczne, chemiczne i biologiczne.

Fundacja Adamed od 6 lat, poprzez program edukacyjny ADAMED SmartUP, dba o naukowy rozwój młodych ludzi uzdolnionych w kierunku nauk ścisłych i przyrodniczych.