Choć jest to jedna z fundamentalnych zasad ekonomii, warto co jakiś czas ją przypomnieć: Wysoka jakość ma równie wysoką cenę. I choć dziś większość firm skupia się na tym, żeby ograniczać koszty, to w przypadku jakości wielu nie pozwala sobie na podobne oszczędności. W tym gronie jest Diaverum, firma która właśnie dzięki jakości stała się wiodącym dostawcą usług w zakresie opieki nefrologicznej. I właśnie odebrała Certyfikat Jakości, przyznany podczas I Kongresu ESG Polska Moc Biznesu, nad który patronat honorowy sprawował Mateusz Morawiecki, prezes Rady Ministrów RP.
– Naszym celem jest wyróżnienie produktów i usług o sprawdzonej jakości, a także ciekawych rozwiązań w różnych branżach i dziedzinach gospodarki. W ten sposób chcemy podkreślić zalety i wyjątkowość wyróżnionych firm – mówi Juliusz Bolek, przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu, który przyznaje certyfikaty. – Certyfikat Jakości jest ważnym narzędziem dla przedsiębiorców i pomocnym dla klientów, którzy chcą podejmować świadome i korzystne decyzje.
Jak dodaje szef Instytutu, nagroda ma pomóc innym uczestnikom rynku czy nawet całej branży, bo wskazuje im liderów i działania godne naśladowania.
Nagrodę w imieniu Diaverum Polska odebrały Anetta Cekała, dyrektor ds. pielęgniarstwa i Anna Sosińska, dyrektor personalny. – To wyróżnienie jest potwierdzeniem słuszności naszych działań, tym bardziej że operujemy w tak newralgicznej branży, jaką jest ochrona zdrowia – powiedziała Anna Sosińska.
– Jesteśmy dumni szczególnie dlatego, że w dzisiejszych czasach jakość i bezpieczeństwo w medycynie, odgrywa bardzo ważną rolę – dodała dyrektor Cękała.
Podczas uroczystości Certyfikaty Jakości Instytut Biznesu otrzymali też m.in. Eurograf Bis oraz Agencja kreatywna i drukarnia Wedia-Ann.
Kongres ESG – Polska Moc Biznesu odbył się w dniach 3-5 listopada 2021 r. Wzięło w nim udział ponad 150 ekspertów reprezentujących NGO, naukę, biznes, samorządy i rząd. Rozmawiano m.in. na temat społeczeństwa, gospodarki i ekologii.
Instytut Biznesu to organizacja założona w 2012 r. przez przedsiębiorców. Na jej czele stoi Rada Dyrektorów, wspierana przez Radę Naukową. Celem jest wspieranie i pomoc podmiotom gospodarczym. Instytut Biznesu zajmuje się doradztwem, przeprowadza procesy zwiększające wydajność i restrukturyzacje. Pomaga w fuzjach i przejęciach oraz w poszukiwaniu kapitału. Przygotowuje raporty, analizy i badania. Organizuje konferencje, debaty i specjalistyczne szkolenia.