W Krakowie odbywa się międzynarodowy BNP Paribas Green Film Festival

BNP Paribas Green Film Festival to pionierski, a zarazem największy w Polsce festiwal filmów o tematyce ekologicznej, poruszający najbardziej aktualne problemy współczesnego świata. Festiwal zakończy się w niedzielę, 20 maja.

BNP Paribas Green Film Festival to międzynarodowy festiwal filmów ekologicznych, który od 2018 roku jest organizowany w Krakowie. To jedyny w Polsce i jeden z największych na świecie filmowy festiwal o tematyce ekologicznej. W czasie ośmiu dni festiwalu każdego roku pokazywanych jest ponad 50 filmów konkursowych oraz kilkadziesiąt pozakonkursowych.

Festiwal to wielkie święto ludzi, którym los planety nie jest obojętny. Filmom towarzyszą spotkania z twórcami, ekspertami ONZ, lokalnymi aktywistami klimatycznymi. W czasie festiwalu odbywają się również liczne warsztaty ekologiczne, spotkania edukacyjne, wystawy, wykłady i działania artystyczne ukierunkowane na doskonalenie kultury życia zgodnie z zielonymi wartościami.

Festiwal należy do grona 100 najlepiej ocenianych festiwali wg rankingu największego portalu festiwalowego FILM FREEWAY. Ranking ten tworzony jest przez filmowców, których filmy są prezentowane na festiwalach.

Festiwal jest organizowany przy współpracy z UN Global Compact Network Poland. Specjaliści UNGC oraz eksperci z instytucji system ONZ czuwają nad merytorycznym poziomem dyskusji festiwalowych, aby widzowie mieli dostęp nie tylko do najlepszych filmów, ale też mieli pewność, że komentarz do poruszanych tematów środowiskowych zapewnią najlepsi eksperci w danej dziedzinie.

Festiwal jest organizowany z poszanowaniem zasobów naturalnych planety – przeczytaj co robimy, aby to wydarzenie było zrównoważone – DEKLARACJA ŚRODOWISKOWA

Festiwal został stworzony w 2018 roku przez Piotra Biedronia i Grzegorza Dukielskiego – założycieli Fundacji Green Festival. Fundacja oprócz festiwalu organizuje szereg wydarzeń, których celem jest edukacja ekologiczna, w szczególności wśród młodzieży.

Wydarzenia festiwalowe są dostępne zarówno plenerowych kinach stacjonarnych jak i w internecie, w social-mediach oraz na platformie VOD – www.vod.greenfestival.pl

W trakcie festiwalu odbywają się:

* Przegląd filmów ekologicznych z całego świata oraz spotkania z ich twórcami

* Dyskusje nt. najważniejszych problemów ekologicznych

* Eko-Warsztaty edukacyjne

* Koncerty, przedstawienia i wystawy

* Bieg Zielona 5

* Wegański festiwal kulinarny

Więcej o festiwalu i program wydarzenia można przeczytać TUTAJ.

Źródło: BNP Paribas Green Film Festival