W gdańskim szpitalu powstanie szósta Strefa Rodzica w Polsce

Startuje VI edycja programu społecznego Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom, którego celem jest stworzenie komfortowych warunków pobytu rodziców razem z dziećmi, podczas trudów hospitalizacji. Otwarcie już na początku lipca.
Strefa_rodzica_LOGOStrefa Rodzica to ogólnopolski program społeczny prowadzony i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc w szpitalach – przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka. Inspiracją do działania są podobne strefy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

Na oddziale Pediatryczno – Alergologiczno – Immunologicznym w Gdańsku, rocznie przebywa 1500 małych pacjentów a średni czas pobytu na oddziale to 3 – 4 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak dłuższy, nieustanny pobyt w szpitalu u ich boku wymaga odpowiednich warunków. Dlatego w placówce zostaną przeprowadzone prace remontowe
i adaptacyjne wybranych pomieszczeń, dostosowane do indywidualnych warunków lokalowych szpitala. W nowej Strefie Rodzica znajdą się: wyremontowana łazienka dla dorosłych, świetlica zabaw dla dzieci i specjalne pomieszczenie dla rodziców, w którym będą mogli odpocząć oraz przygotować posiłek.

Gdańska Strefa Rodzica zostanie otwarta na początku lipca, a w prace włączą się wolontariusze – pracownicy Budimeksu, którzy pomogą podczas ostatnich prac wykończeniowych. Swój udział w otwarciu Strefy Rodzica w Gdańsku zapowiedziała również Honorowa Ambasadorka programu – Agnieszka Grochowska. Jest to VI edycja programu a kolejnymi przystankami w tym roku będą Szczecin oraz Kraków. Do tej pory strefy urządzono w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu.
Więcej: www.strefarodzica.budimex.pl