Tu zaczyna się dobry dzień… i dobra noc

25 sierpnia rusza w Polsce dystrybucja Katalogu IKEA 2015. W tym roku IKEA koncentruje się na urządzeniu miejsca do spania i odpoczynku, ponieważ od tego jak śpimy, zależy to, w jakiej formie i nastroju wstajemy. Mobilne studio IKEA, w którym fizjoterapeuci doradzą, jak wybrać odpowiedni dla siebie materac, odwiedzi 7 miast w Polsce. 

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu – to nasz azyl, w którym odpoczywamy po całym dniu i gdzie możemy czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jako ekspert w urządzaniu wnętrz IKEA bazuje na rzeczywistych potrzebach ludzi. W ofercie firmy znajdziemy kompleksowe, dobre jakościowo i przystępne cenowo rozwiązania, które pomogą nam zaaranżować idealne miejsce do spania i relaksu niezależnie od dostępnej powierzchni. Na klientów czeka m.in. nowy asortyment kołder i poduszek, około 70 oryginalnych wzorów pościeli w różnym stylu oraz nowe ramy łóżek, np. HURDAL czy DUKEN. Natomiast nowe elementy wyposażenia wewnętrznego szaf KOMPLEMENT ułatwią przechowywanie i pomogą uporządkować różne rzeczy. Z badań IKEA wynika, że w Polsce o sypialni jako osobnym pomieszczeniu marzy mnóstwo osób, ale ma ją tylko niewiele ponad połowa z nas. Ponadto jedynie 20% sypialni ma ponad 15 m2.

Dobry dzień zaczyna się od dobrze przespanej nocy, dlatego warto zadbać o jakość snu – kluczowy będzie dobór materaca. Obecnie tylko ¼ Polaków ma materac na łóżko – część z nas śpi na rozkładanej sofie, nawet jeśli w domu jest osobna sypialnia. Już od 25 sierpnia w IKEA nie tylko będzie można wybrać odpowiedni dla siebie model materaca, ale także skorzystać z porad fizjoterapeutów w tym zakresie.

Coraz więcej osób mieszka w miastach, na małych powierzchniach, a życie staje się coraz bardziej stresujące, dlatego bardzo ważne jest stworzenie w domu przestrzeni do odpoczynku – powiedziała Evelyn Higler, prezes IKEA Retail w Polsce. W tym roku postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej tematowi dobrego snu, wygodnej, przyjaznej i funkcjonalnej sypialni, miejscu, o którym możemy powiedzieć, że to tu zaczyna się dobry dzień i dobra noc. Zapraszam do lektury naszego nowego katalogu oraz do odwiedzania naszych sklepów, gdzie znajdziecie Państwo mnóstwo dobrych jakościowo, pomysłowych rozwiązań w różnych stylach dla całego domu – dodała Evelyn Higler.

Jeszcze lepsze życie na co dzień dla wielu ludzi

IKEA przykłada dużą wagę do zrównoważonego rozwoju. Sypialnia to miejsce, w którym różne materiały i surowce są najbliżej naszego ciała, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, z czego są wykonane. Możemy wybrać np. pościel z bawełny uprawianej w bardziej odpowiedzialny sposób, meble z drewna, przy produkcji których maksymalnie wykorzystuje się dostępny surowiec, dywan z resztek materiałów czy energooszczędne oświetlenie LED. Ponadto w tym roku IKEA może pochwalić się ogromnym sukcesem – katalog IKEA jest aktualnie największym nakładem drukarskim całkowicie wytwarzanym na papierze Forest Stewardship Council Mix Credit. Oznacza to, że cały łańcuch jego produkcji, od lasów po drukarnie, posiada certyfikat FSC potwierdzający pochodzenie drewna z bardziej zrównoważonych źródeł.