Trzy miasta pobiegną dla Jaśka Meli

fundacja jaska meli15 września, w trzech miastach Polski odbędzie się charytatywny bieg biznesowy – Poland Business Run 2013. Po Krakowie i Poznaniu do inicjatywy dołączyły Katowice. Tym samym aż 4 000 biegaczy, łącznie przebiegnie tego dnia prawie 16000 kilometrów by pomóc czterem podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Poland Business Run, to charytatywny bieg biznesowy w formie pięcioosobowej sztafety, który w 2013 roku odbędzie się w trzech odsłonach – Krakow Business Run, Poznań Business Run i właśnie potwierdzone Katowice Business Run, które 1 sierpnia otworzyły zapisy na swoją listę startową.

„Zapraszamy do rejestracji pięcioosobowych drużyn i udziału w tym wyjątkowym, charytatywnym wydarzeniu. Katowice pobiegną dla dwojga podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Moniki i Łukasza, którzy dzięki temu mają szansę na potrzebne im protezy. Mamy nadzieję, że środowisko biznesu z radością przyjmie tę inicjatywę, a bieg na stałe wpisze się w kalendarz imprez Górnego Śląska” – mówi Joanna Nowocień z firmy Capgemini Polska, współorganizującej bieg w Katowicach. „Koszt zgłoszenia to 50 zł netto od osoby, a rejestracja trwa na stronie www.katowicebusinessrun.pl” – dodaje.

Katowice Business Run to część większego, ogólnopolskiego już wydarzenia. Identyczne biegi odbędą się w Krakowie i Poznaniu. Wszystkie wystartują w niedzielę 15 września o godzinie 10:30. Wszystkie wyruszą z prestiżowych lokalizacji miast – Rynku Głównego w Krakowie, Placu Wolności w Poznaniu i Doliny Trzech Stawów w Katowicach. I wszystkie przewidują dystans 3,8 km do pokonania dla jednego uczestnika. Do udziału zaproszone są przede wszystkim firmy z poszczególnych regionów, które do biegu w formie sztafety zgłoszą swoje pięcioosobowe zespoły. Dochód z imprez zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

„Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji biegu w Krakowie, rozmach jaki towarzyszy nam w tym roku przerósł nasze oczekiwania. Jesteśmy naprawdę wdzięczni organizatorom i sponsorom w Krakowie, Poznaniu i Katowicach za ich wielkie zaangażowanie na rzecz osób po amputacjach i niepełnosprawnych. Każdy z tych biegów potrwa zaledwie kilka godzin, ale ten czas na zawsze zmieni życie czworga naszych podopiecznych – Agnieszki w Krakowie, Tomka w Poznaniu, a teraz również Moniki i Łukasza w Katowicach” – mówi Jan Mela, Prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. „Poland Business Run 2013 ciągle przed nami, ale już teraz w planach mamy rozszerzenie imprezy na kolejne lokalizacje w przyszłym roku. Co najbardziej nas cieszy – kolejne miasta same zgłaszają się do nas z chęcią włączenia się do tej wspólnej inicjatywy” – dodaje Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji.

Jak duże zainteresowanie budzi tegoroczna edycja imprezy mówią liczby. Limit 2000 miejsc w drugiej edycji biegu w Krakowie został wyczerpany po ośmiu dniach od uruchomienia zapisów. Ostatnie zgłoszenia w Poznaniu, gdzie limit został wyznaczony na 1500 osób zostały zaakceptowane 1 sierpnia. Katowicki bieg właśnie otworzył rejestrację, jednak ze względu na stosunkowo niewielki limit miejsc – 500 osób, czyli 100 drużyn, organizatorzy zaznaczają, że o tym kto stanie na starcie zdecyduje kolejność zgłoszeń.

***
Inicjatorzy Poland Business Run: Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o.
Organizatorzy w Krakowie: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Organizatorzy w Poznaniu: Miasto Poznań, Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz firmy Savvis, Hays Poland,  MAN Accounting Center, Franklin Templeton Investments Poland
Organizatorzy w Katowicach: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Capgemini Polska, Urząd Miasta Katowice

Źródło: Poland Business Run