Trzecia edycja konferencji „Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu”

Wymiana dobrych praktyk i wiedzy w zakresie CSR i współpracy międzysektorowej, to główne założenia konferencji, która już po raz trzeci odbędzie się we Wrocławiu. „Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu” – wydarzenie skierowane do  przedstawicieli firm, instytucji publicznych i NGO, odbędzie się już 29 listopada 2016 r.

– Organizacje pozarządowe poszukują nowych pomysłów i rozwiązań dla swojej działalności. Biznes poszukuje partnerów, z którymi mogą realizować projekty społeczne, dzięki którym mogą wpływać i wspierać na swoje otoczenia. Konferencja „Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu” to idealne miejsce, aby umożliwić taką wymianę wiedzy oraz doświadczeń wszystkich sektorów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – tłumaczy Daria Ostrowska, wiceprezes Fundacji.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia spotkamy się m.in. z Iwoną Sarachman, dyrektor ds. PR w AmRest, Karoliną Mróz, prezes fundacji „Dom Pokoju” czy Ewą Zamościcką, starszym konsultantem CSR w firmie edukacyjno-doradczej CSRinfo. Formuła spotkania nie uległa zmianie. Podobnie jak w latach poprzednich zostaną zaprezentowane case studies, które najlepiej obrazują, jak w praktyce wygląda społeczna odpowiedzialność biznesu lub wolontariat kompetencyjny. Cykl wystąpień zakończy panel dyskusyjny oraz warsztaty kompetencyjne. – Rosnące zainteresowanie konferencją, a także pozytywne opinie, jakie otrzymaliśmy po zrealizowaniu dwóch wcześniejszych edycji, utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieje potrzeba organizowania tego typu wydarzeń – tłumaczy Stanisław Skórski, prezes Fundacji. Jak dodaje, ogromnie nas cieszy, gdy spotkamy uczestników wcześniejszych edycji wydarzenia i dowiadujemy się, że dzięki pozyskanym informacjom i kontaktom, mogą realizować interesujące projekty.

Trzecia edycja konferencji „Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu” odbędzie się 29 listopada 2016 roku w „Krzywym Kominie” we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Zapisy ruszają z początkiem października.

Więcej informacji o konferencji znajduje się pod adresem: akademiaodpowiedzialnosci.pl