„Najlepszy prezent” dla uczniów powiatu chrzanowskiego

Około 500 dzieci z pięciu szkół podstawowych z powiatu chrzanowskiego zobaczy przedstawienie edukacyjne „Najlepszy prezent”. Edukacja ekologiczna uczniów jest wynikiem współpracy Związku Międzygminnego „Gospodarka komunalna” w Chrzanowie i ENERIS Surowce, który jest pomysłodawcą tego projektu. 

 

Od października do końca roku uczniowie wybranych szkół podstawowych z terenu powiatu chrzanowskiego: w Psarach, Myślachowicach, Chrzanowie i Libiążu obejrzą przedstawienie edukacyjne „Najlepszy prezent”. Na widowni jednorazowo zobaczy je około 100 młodych widzów. Tematem spektaklu jest szeroko pojęta ochrona środowiska i będące jej elementem właściwe postępowanie z odpadami. Premiera spektaklu miała miejsce w maju tego roku w Jaworznie. Autorem przedstawienia jest Szymon Jachimek, znany między innymi z występów w  kabarecie LIMO oraz programach rozrywkowych w telewizji.

Wspólnie dla edukacji ekologicznej
Inicjatorem przedstawienia jest Związek Międzygminny „Gospodarka komunalna” w  Chrzanowie i firma ENERIS Surowce. Realizuje je Trzebińskie Centrum Kultury we współpracy z aktorami z Wiejskiego Domu Kultury w Psarach, które otrzymało bezpłatnie pakiet materiałów (scenariusz, scenografię oraz muzykę), który umożliwia samodzielne wystawienie sztuki dla dzieci ze szkół na terenie powiatu.

 – W ENERIS wszystko zaczyna się od celu, którym jest ochrona środowiska w Polsce, przedstawienie „Najlepszy prezent” stanowi odpowiedź na potrzebę interaktywnej oraz angażującej edukacji ekologicznej najmłodszych, zgodnej z zasadą Redukuj – Odzyskuj – Przetwarzaj. Zależy nam, aby zasięg naszej inicjatywy był jak największy, dlatego przedstawienie udostępniamy bezpłatnie samorządom oraz placówkom kulturalnym i oświatowym niezależnie od regionu. Wszystkie organizacje zainteresowane wystawieniem spektaklu prosimy o kontakt pod adresem: komunikacja@grupa-eneris.pl – powiedziała Magdalena Sułek-Domańska, Dyrektor ds. Komunikacji ENERIS.

Zapisz