Trwa wielkie sprzątanie Warty – pomagają poznaniacy, sportowcy i uczniowie

W Poznaniu trwa wielkie sprzątanie Warty. Wczoraj i dzisiaj, 8-9 września, setki wolontariuszy – dzieci, seniorów, sportowców i miłośników przyrody – zbierają śmieci wzdłuż brzegów trzeciej najdłuższej rzeki w Polsce. Wydarzenie „WARTA warta posprzątania” odbywa się w ramach 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska. Organizatorami inicjatywy są Fundacja Nasza Ziemia oraz sieć Lidl Polska.

Wrzesień to miesiąc poświęcony ekologii. Poza świętami Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk, Świadomości o Marnowaniu Żywności czy Dnia Bez Samochodu, 27 września obchodzony jest także Dzień Rzek.

W lecie wiele osób wypoczywa nad wodą. Tam, gdzie przebywają ludzie, pojawiają się jednak również śmieci. W czwartek i piątek (8-9 września) w Poznaniu, w ramach 29. Akcji Sprzątania świata, odbywa się niezwykłe wydarzenie: „WARTA warta posprzątania”. Jest to wspólna inicjatywa Fundacji Nasza Ziemia oraz sieci Lidl Polska. Do udziału w przedsięwzięciu zostali zaproszeni uczniowie poznańskich szkół, samorządowcy, lokalni sportowcy i wszyscy miłośnicy przyrody. Wolontariusze, zgromadzeni w trzech punktach zbiórki: na plaży miejskiej na Szelągu, pod Mostem Lecha oraz przy Bramie Poznania, wspólnie zbierają odpady.

Pierwszego dnia, przy Parku Szelągowskim, akcję wspierali m.in. piłkarze Warty Poznań oraz twórczyni bloga „Ograniczam się”, Kasia Wągrowska.

Zadbaj o czystość Warty

Drugiego dnia Kwatera Główna akcji znajduje się przy Bramie Poznania, a wydarzenie potrwa od ok. 10:00 do 14:30. Wszystkie osoby, które tego dnia zjawią się, aby pomagać, otrzymają od organizatorów pakiet: środki ochrony osobistej, worki, chwytaki i rękawice, a także – certyfikat udziału. Na uczestników czekają też praktyczne informacje na temat prawidłowej segregacji śmieci. Najmłodsi, wraz z opiekunami, mogą wybrać się również do Kwatery Głównej na Szelągu, gdzie w ramach strefy edukacyjnej są organizowane pouczające gry i zabawy.

Akcji patronują Miasto Poznań oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu.

Więcej: https://kimjestesmy.lidl.pl/