Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań Wspierających Zrównoważony Rozwój

Przedsiębiorstwo DS Smith jest wiodącym dostawcą opakowań przyjaznych środowisku. Teraz nadszedł czas na otwarcie w Bełchatowie jednej z najnowocześniejszych fabryk w Unii Europejskiej. Przedsięwzięcie będzie korzystne dla potencjału zielonej transformacji polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Umocni pozycję Polski w walce o zrównoważoną przyszłość.

 

Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań Wspierających Zrównoważony Rozwój w Bełchatowie to nowe przedsięwzięcie przedsiębiorstwa DS Smith, w Polsce. W ośrodku mają powstawać opakowania, które będę podlegały w 100 proc. recyklingowi lub ponownemu użyciu dla największych organizacji branż przemysłowych i sektora produktów szybkozbywalnych i szybkorotujących takich jak artykuły spożywcze czy środki czystości (ang. FMCG, fast-moving consumer goods), ze szczególnym uwzględnieniem kanału e-commerce. Celem ekspertów DS Smith jest tworzenie zrównoważonych, nadających się do recyklingu opakowań oraz zoptymalizowanie śladu węglowego w łańcuchach dostaw. Wybudowanie Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań Wspierających Zrównoważony Rozwój w Bełchatowie kosztowało ponad 300.000.000 zł. W tej sposób stworzono dwieście nowych miejsc pracy. Dla Bełchatowa oznacza to powstanie nowego, ważnego pracodawcy.

„Otwarte Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań Wspierających Zrównoważony Rozwój w Bełchatowie jest z jednej strony inwestycja uwzględniająca najlepsze praktyki zielonego budownictwa, z drugiej zaś odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i naszych klientów, na wymogi gospodarki o obiegu zamkniętym oraz związane z nią nadchodzące regulacje, a także oczekiwania samych konsumentów w zakresie ochrony środowiska naturalnego przez przedsiębiorstwa.” – Wyjaśnia Krzysztof Sadowski – prezes DS Smith Polska.
„Dla Bełchatowa Centrum Innowacji i Produkcji Opakowań Wspierających Zrównoważony Rozwój produkujące innowacyjne opakowania tekturowe przez DS Smith to znacząca inwestycja.” – Wyjaśnia Mariola Czechowska – Prezydent Bełchatowa. – „Wpływa na zrównoważony rozwój regionu i wzrost jego atrakcyjności. Przedsięwzięcie DS Smith jest ważnym impulsem dla ekosystemu biznesowego Bełchatowa i okolic. Warto dodać, że powstanie Centrum oznacza tworzenie innowacji dla zrównoważonego rozwoju największych przedsiębiorstw w Polsce i na świecie.” – Dodaje Mariola Czechowska – Prezydent Bełchatowa.

Więcej: https://agencja-informacyjna.com/centrum-innowacji-i-produkcji-opakowan-wspierajacych-zrownowazony-rozwoj/