Teledysk Fabryki św. Mikołaja

Tegoroczna, 10. edycja Fabryki św. Mikołaja rozdała już 1000 świątecznych paczek dzieciom i przekazała zebrane pieniądze – ponad 130 tys. zł na remont jedynej na Dolnym Śląsku przychodni dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych przy Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci. Charytatywna akcja wrocławskiej „Gazety Wyborczej” trwa jednak nadal! – teraz zbiera kliki od oglądających teledysk do świątecznej piosenki Fabryki św. Mikołaja. Każda odsłona to wsparcie finansowe dla dziecięcego hospicjum.

Piosenka „Fabryka Świętego Mikołaja” jest radosna i wprowadza słuchaczy w dobrą, świąteczną atmosferę. Ułożył ją i wykonał Adry – Adrien Ciechanowski, multiinstrumentalista, producent i wokalista w jednej osobie; Belg z polskimi korzeniami, który tworzy i mieszka we Wrocławiu. Teledysk do utworu zrealizowała ekipa Media X, a wystąpili w nim pracownicy Fabryki św. Mikołaja – czyli organizatorzy akcji i przedstawiciele firm, które od lat wspierają działania Fabryki.

Warto klikać i oglądać wesoły teledysk „Fabryka Świętego Mikołaja” – bo każda odsłona nagrania i towarzyszących mu reklam zapewniają wsparcie Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Pieniądze zbierane są dzięki współpracy z Agora Internet Artists (AIA), największą polską siecią YouTube, zrzeszającą popularne kanały wideo. AIA stworzyła kanał dla akcji Fabryka św. Mikołaja i przekazuje 100% swojego dochodu z reklam wyświetlanych na stronie na cele statutowe fundacji. Współpraca Fabryki i AIA potrwa do końca sierpnia. Organizatorzy Fabryki św. Mikołaja zachęcają też do udostępniania piosenki na Facebooku czy rozesłania linków znajomym – w ten sposób każdy może pomóc Hospicjum dla Dzieci.

W tym roku Fabryka św. Mikołaja – charytatywna akcja „Gazety Wyborczej” we Wrocławiu, wspierana przez Fundację Agory – pracowała dla dzieci z wrocławskich szkół. Przekazała im świąteczne paczki i zaprosiła je na filmowy seans do Kina Nowe Horyzonty. Jednocześnie zbierała fundusze na pomoc dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

W środę, 18 grudnia br. w siedzibie „Gazety Wyborczej” na pl. Solnym we Wrocławiu pracownicy Fabryki św. Mikołaja przekazali czek na 133 904 zł dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Pieniądze pomogą w dokończeniu remontu i wyposażeniu specjalistycznej przychodni dla dzieci nieuleczalnie i przewlekle chorych, która powstaje we Wrocławiu przy ul. Jedności Narodowej.

Więcej informacji o tegorocznej Fabryce św. Mikołaja: Wroclaw.Gazeta.pl