#TAKzostanwdomu i naucz się fotografii on-line

W ramach kolejnych obostrzeń najbezpieczniej jest pozostać w domu i korzystać z zasobów Internetu. Do sieci przeniosły się tymczasowo także instytucje kultury, które z każdym dniem oferują coraz bardziej rozbudowaną ofertę e-kultury. Toruńska Agenda Kulturalna również przychyla się do obowiązujących zaleceń i radzi – #TAKzostanwdomu i naucz się fotografii on-line!

 

Nauka fotografii on-line

Na stronie #TAKzostanwdomu i na kanale Youtube Toruńskiej Agendy Kulturalnej pojawił się pierwszy odcinek z serii e-warsztatów fotograficznych poprowadzonych przez Lenę Paracką-Werner. Podczas całego kursu dowiemy się m.in. jak fotografia może opowiadać historię, jaki sprzęt jest potrzebny, aby dobrze wykonywać zdjęcia czy jakie oprogramowanie może działać w służbie fotografa.

Pierwszy film zachęca do rozpoczęcia przygody z fotografią, a także rozważa kwestię, dlaczego wykonujemy zdjęcia? Kolejne odcinki pojawiać się będą co tydzień na kanale Youtube Toruńskiej Agendy Kulturalnej, a także na stronie https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/. Łącznie przygotowanych zostanie dziesięć filmów, które kompleksowo przygotują początkujących fotografów do rozpoczęcia przygody z tą dziedziną.

Lena Paracka-Werner, która poprowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów takich jak „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek jak Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

Źródło: Toruńska Agenda Kulturalna