100 mln zł na walkę z koronawirusem od ORLEN

Ponad 100 mln zł przeznaczył PKN ORLEN na pomoc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wsparcie rzeczowe i finansowe przekazywane jest w szczególności służbom medycznym oraz mundurowym, zaangażowanym w ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób. Środki zostały przeznaczone na zakup m.in. ochronnych masek, rękawiczek, kombinezonów oraz gogli medycznych.

– Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją, w której liczy się czas reakcji. Dlatego jako firma odpowiedzialna społecznie aktywnie angażujemy się w działania rządu na rzecz walki z epidemią koronawirusa. Pomoc kierujemy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzeba, czyli przede wszystkim do placówek medycznych. Łącznie na środki higieny i ochrony oraz na sprzęt medyczny PKN ORLEN przeznaczył już 100 mln zł – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Koncern do tej pory zakupił 7 milionów masek chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Trafią one głównie do Agencji Rezerw Materiałowych i Fundacji ORLEN, które zadecydują o ich dalszej dystrybucji.

Z kolei Fundacja ORLEN przekazała 10 mln zł na pomoc szpitalom w całej Polsce, zajmującym się diagnozowaniem oraz leczeniem zakażonych osób. Za otrzymane darowizny placówki m.in. poszerzą bazę laboratoryjną, zakupią karetki, sprzęt medyczny, a także kombinezony ochronne, gogle, przyłbice, maski ochronne i rękawiczki chirurgiczne oraz środki dezynfekcyjne.

Wsparcie ze strony Koncernu na działania związane z walką z epidemią koronawirusa otrzymała również Centralna Baza Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych w Porębach k. Zduńskiej Woli. Na jej potrzeby przekazano dwa samochody dostawcze.

Źródło: Orlen