„Sztuka i wartości ponadczasowe” w Galerii Delfiny

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy prac uczestników XXXIV Międzynarodowego pleneru artystów posługujących się językiem geometrii, pt. „Sztuka i wartości ponadczasowe”, które odbędzie się w Galerii Delfiny w Warszawie w piątek 9 września 2016 o godz. 17. Wystawę będzie można oglądać do 30 września 2016.

Wystawa prac grupy malarzy i rzeźbiarzy – uczestników 34 Międzynarodowego Pleneru dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii – otwarta zostanie 9 września 2016. Plener odbył się w dniach od 2 do 10 września 2016 r. w Radziejowicach pod hasłem „Sztuka i wartości ponadczasowe”. Wystawa obejmie dzieła 45 artystów, w tym 28 polskich i 17 zagranicznych: z Austrii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, Rosji, Szwecji i Szwajcarii. Kuratorem wystawy jest dr Bożena Kowalska.

Mimo, że wszyscy uczestnicy pleneru należą do jednego nurtu sztuki zwanego abstrakcją geometryczną, zarówno ich postawy jak i twórczość są bardzo różnorodne pod względem treści i formy. Od twórczości dyktowanej wyłącznie intelektem i podporządkowanej ścisłym rygorom matematycznym, poprzez całkowicie wprawdzie wyabstrahowaną, ale w odczuwalny sposób inspirowaną otaczającą rzeczywistością, zwłaszcza pejzażem, aż po obrazy emanujące silnym napięciem emocjonalnym, czy medytatywną zadumą. Niezależnie od rodzaju i charakteru zgromadzonych na tej wystawie prac – wszystkie one zawierają w zgodzie z hasłem pleneru, choć każda z nich inne, wartości ponadczasowe.

Wystawa „Sztuka i wartości ponadczasowe” czynna będzie od 10.09.2016 do 30.09.2016, od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 – 19.00, w sob. w godz.13.00 – 18.00.

Więcej na: galeriadelfiny.eu