Szkoła Mistrzów Fotografii

szkola_mistrzow_fotografii_logoPonad 1000 zgłoszeń w ciągu 8 tygodni trwania konkursu – to podsumowanie tegorocznej edycji „Szkoły Mistrzów Fotografii”. „Gazeta Wyborcza” właśnie zakończyła konkurs i wybrała najciekawsze zdjęcia –można je zobaczyć w dzisiejszym, ogólnopolskim wydaniu „Gazety” i serwisie Wyborcza.pl/DuzyKadr.
Tegoroczna edycja konkursu „Szkoła Mistrzów Fotografii”, która rozpoczęła się z końcem czerwca br., wzbudziła bardzo duże zainteresowanie – do redakcji trafiło ponad 1000 zgłoszeń! Co tydzień lokalne redakcje „Gazety Wyborczej” miały trudne zdanie w postaci wyboru zdjęcia tygodnia. Bardzo często przesyłane fotografie wzbudzały ogromne emocje, prowokowały dyskusje i poruszały.

 

„Szkoła Mistrzów Fotografii” to konkurs dla tych osób, dla których fotografia jest czymś serio, którym „nie jest wszystko jedno”, na czym skupiają swoją uwagę i na czym chcą skupić uwagę innych. Celem akcji było obudzenie w nich tzw. reporterskiej żyłki –  pokazanie, co ich wciąga, porusza czy zastanawia. Organizatorzy akcji z redakcji „Gazety Wyborczej” szukali amatorów-fotografów, których czujność budzą takie pojęcia, jak: Bunt, Miłość, Nienawiść, Wolność, Wstyd, Radość i Smutek. I których nie opuszcza najprostsze, ale najważniejsze pytanie – dlaczego?

Laureatami konkursu zostali:
1. miejsce – Olgierd Różycki ze Szczecina. Jego zdjęcie przedstawia kładkę na Dworcu Głównym w Szczecinie, która wyjątkowo nie sprzyja podróżnym.
2. miejsce – Kornelia Głowacka-Wolf z Luborzycy. Na zdjęciu, które zrobiła 30 lipca br. na dworcu w Krakowie, widać śpiących bezdomnych.
3. miejsce – Andrzej Szklany z Opola, który sfotografował ławeczkę między łanami zbóż, stojącą przy ulicy Wilczej we wsi Wojciechów koło Olesna.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody, których fundatorem jest firma CANON.

Nagrodzone zdjęcia można zobaczyć dziś na łamach ogólnopolskiej „Gazety Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl/DuzyKadr.

Tegoroczną „Szkołę Mistrzów Fotografii” zakończy wystawa wybranych prac, którą będzie można oglądać w siedzibie „Gazety Wyborczej” – w budynku Agory w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 od 27 września br.

Źródło: AGORA SA