Szeptszum w składzie Anna Domin, Ada Gruszka i Martyna Zastawna rozpoczynają współpracę z Fundacją Carbon Footprint. To połączenie oparte na synergicznej wymianie doświadczeń i kompetencji pozwala stworzyć kompleksowe rozwiązania, dzięki którym klienci biznesowi będą mogli otrzymać pełne wsparcie w zakresie wdrażania programów CSR i działań mających na celu zmniejszenie śladu węglowego generowanego przez firmy.
– Kiedy zaczęłyśmy ze sobą rozmawiać okazało się, że przyświecają nam te same idee i to samo podejście do kwestii związanych z wdrażaniem zmian, tak ważnych i potrzebnych w kontekście ratowania naszej Planety. Osobiście zawsze wierzyłam, że łączenie sił w słusznej sprawie daje niezwykły efekt synergii i jest dodatkową inspiracją i siłą napędową do dalszych działań i wdrażania nowych pomysłów. – komentuje Anna Domin, Szeptszum.pl.
Samo połączenie w zakresie uzupełnienia i rozszerzenia oferty rynkowej to jednak nie wszystko, Szeptszum i Fundacja już zapowiadają, że mają w planach organizację wspólnych akcji CSRowych, których celem jest propagowanie ekologicznych idei.
– Dziś wiele się mówi o odpowiedzialności biznesu wobec społeczeństwa i środowiska. Jako fundacja współpracująca z biznesem zauważamy, że przedsiębiorcom brakuje narzędzi i przestrzeni w realizacji tych oczekiwań, a próby podejmowania konkretnych działań często kończą się, niestety, greenwashingiem. Fundacja Carbon Footprint powstała, bo ekologia się opłaca – każdemu i wszystkim. Wspieramy działania biznesu w Zielonej Transformacji i wierzymy, że to właśnie biznes powinien i może robić więcej. Naszym zadaniem jest transparentne wsparcie biznesu w przemianach, dzięki którym ten świat będzie lepszym miejscem, a przedsiębiorstwa będą rozwijać swoją przewagę konkurencyjną w zrównoważony sposób. Biznes może być ekologiczny i może osiągnąć neutralność klimatyczną szybciej niż się spodziewamy. – podkreśla Agnieszka Rozwadowska, prezeska Carbon Footprint Foundation.
Współpraca dziewczyn pokazuje, że dla wyższych celów warto wyjść poza strefę własnego komfortu i szukać wspólnego mianownika dla wzmocnienia sił, ale przede wszystkim otwarcia się na nowe możliwości, które taka współpraca daje. Już dzisiaj dziewczyny deklarują, że w swojej współpracy z pewnością nie zabraknie specjalnych akcji CSRowych oraz projektów edukacyjnych. Przypomnijmy, że to właśnie Fundacja jest pomysłodawcą i organizatorem wyjątkowej platformy Carbon Footprint Summit łączącej świat nauki, technologii, aktywizmu społecznego i biznesu, której celem jest nie tylko wymiana myśli pomiędzy przedsiębiorcami i ekspertami z różnych dziedzin, ale przede wszystkim podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.
– Z własnego doświadczenia wiem, że razem możemy więcej. Ostatnia akcja, którą przeprowadziłam z ramienia WoshWosh we współpracy z Szeptszum, CCC, Kubota i innymi firmami jest dowodem na to, że przy organizacji akcji społecznych wspólne zaangażowanie wywołuje efekt meksykańskiej fali, która przynosi konkretne wyniki – więcej dobra. – komentuje Martyna Zastawna, Szeptszum.pl.